search
REKLAMA
News

Czy KEANU REEVES dołączy jednak do uniwersum MARVELA? Nowe plotki

Łukasz Budnik

26 września 2020

keanu reeves moon knight
REKLAMA

Keanu Reeves to dziś jedna z najbardziej lubianych postaci w filmowym świecie, w dużej mierze dzięki sukcesom serii John Wick. W związku z niesłychaną popularnością aktora mówi się o nim w kontekście występu w MCU, czyli kinowym uniwersum Marvela. Sytuację podgrzał w zeszłym roku prezes Marvel Studios, Kevin Feige, gdy stwierdził, że Reeves jest brany pod uwagę przy kolejnych filmach, ale jeszcze nie znaleziono dla niego idealnej roli. 

O tym, kogo Reeves mógłby zagrać w MCU podczas zeszłorocznego Comic Conu rozmawiali bracia Russo – reżyserzy Avengers: Końca gry – z Kevinem Smithem. Ich zdaniem Keanu pasowałby na postać zwaną Moon Knight  – to były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Chonsu. Jego moc zależy od fazy Księżyca. To jedna z postaci, która doczeka się własnego serialu przeznaczonego na Disney+, a nowe doniesienia mówią, że prace nad nim mają ruszyć jeszcze w tym roku. W związku z tym trwają castingi.

Marvel szuka ponoć mężczyzny w wieku 40-50 lat, który miałby wcielić się w tytułowego bohatera. Z opisu wynika, że po nabyciu nowej mocy, Moon Knight będzie walczyć z przestępczością tworząc sobie różne tożsamości – między innymi milionera Stevena Granta oraz taksówkarza. Według plotek, studio chciałoby aby to właśnie Reeves zagrał główną rolę, choć nie wiadomo, czy aktor prowadził już jakiekolwiek rozmowy na ten temat. Tak czy inaczej, jest brany pod uwagę przez włodarzy Marvela.

Na tym etapie powyższe wieści można traktować jako plotki, choć niewykluczone, że już wkrótce Marvel poda oficjalne informacje związane z serialem – niedawno ogłoszono, że w serialu She-Hulk główną rolę zagrana Tatiana Maslany.

Chcielibyście zobaczyć Reevesa w MCU?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA