search
REKLAMA
News

EMMA WATSON rozważała rezygnację z roli Hermiony w HARRYM POTTERZE. “Myślę, że się bałam”

Emma Watson będzie jedną z gwiazd, które zobaczymy w programie “Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts”.

Łukasz Budnik

29 grudnia 2021

REKLAMA

Z okazji 20 rocznicy premiery Harry’ego Pottera i Kamienia filozoficznego, filmu otwierającego serię o tytułowym czarodzieju, na HBO Max (w Polsce HBO Go) już wkrótce zadebiutuje specjalny program, w którym spotkają się twórcy i obsada adaptacji powieści J.K. Rowling.

Produkcja, zatytułowana “Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts” będzie “magicznym making-ofem stworzonym za pomocą wywiadów i rozmów z obsadą”. W programie zobaczymy m.in. Daniela Radcliffe’a, Emmę Watson i Ruperta Grinta, którzy wcielali się w Harry’ego, Hermionę i Rona, Toma Feltona, Gary’ego Oldmana, Helenę Bohnam Carter, Robbie’ego Coltrane’a, Bonnie Wright, Olivera i Jamesa Phelpsów, Matthew Lewisa oraz Chrisa Columbusa, reżysera dwóch pierwszych części. Zabraknie jednak samej Rowling.

Tymczasem ET Canada opisało fragment rozmowy aktorów na temat wątpliwości, jakie nachodziły ich w trakcie kręcenia serii. Grint zauważył, że Watson rozważała rezygnację z roli Hermiony, ale nigdy o tym nie rozmawiali. Aktorka odparła:

Tak. Myślę, że się bałam. Nie wiem, czy kiedykolwiek dotarliście do tego momentu, w którym myśleliście, że tak będzie już na zawsze.

Grint przyznał, że cały czas zastanawiał się nad tym, jak wyglądałoby jego życie, gdyby zrezygnował z udziału w serii. Radcliffe także stwierdził, że nigdy nie poruszali tego tematu, a każdy radził sobie ze sławą w swoim tempie. “Nigdy nie uświadomiliśmy sobie, że wszyscy mamy podobne odczucia”. Watson dodała, że “sława ostatecznie mocno uderzyła”. O wątpliwościach aktorki wiedział także David Yates, który reżyserował części od Zakonu Feniksa do drugiej części Insygniów Śmierci.

O odtwórczyni roli Hermiony opowiedział jeszcze Tom Felton (filmowy Draco Malfoy), który stwierdził:

Ludzie zapominają, co na siebie wzięła i z jaką gracją to przyjęła. Dan i Rupert mieli siebie nawzajem, ja miałem swoich kumpli, tymczasem Emma nie tylko była młodsza, ale też zdana na siebie.

Watson powiedziała także, że ostatecznie nikt nie musiał jej przekonywać do pozostania w obsadzie, bo fani szczerze kibicowali jej sukcesowi, a ona i reszta obsady stale się wspierała.

“Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts” trafi na platformę HBO 1 stycznia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA