search
REKLAMA
News

ELLIOT PAGE: “Teraz, gdy jestem sobą, granie mnie ekscytuje”

Łukasz Budnik

16 marca 2021

REKLAMA

Na początku grudnia 2020 roku świat obiegła informacja, że Elliot Page – do tamtej pory znany jako Ellen – ogłosił w mediach społecznościowych, iż jest osobą transpłciową. Nominowany do Oscara za Juno aktor załączył wówczas stosowane oświadczenie.

W treści załączonej wiadomości do fanów Page napisał, że to szczęście, że może to ogłosić, być w takim miejscu w swoim życiu i wreszcie pokochać się takim, jakim jest naprawdę. Aktor wyraził wsparcie dla innych osób transpłciowych i zaoferował im swoją pomoc, dodając, że zrobi wszystko, aby zmienić świat na lepsze. Podkreślił, że jego zaimki to aktualnie on/oni. 

Minęło kilka miesięcy, a Page udzielił pierwszego wywiadu – porozmawiał z magazynem Time i wyznał, że nigdy nie czuł się komfortowo grając kobiece postaci i nosząc kobiece ubrania podczas kampanii promocyjnych. Aktor wspomina, że oglądanie zdjęć z czerwonego dywanu było dla niego ciągłym przypomnieniem o różnicy między tym, jak sam siebie widzi i jak postrzega go świat. “Nie rozpoznawałem się. Przez długi czas nie mogłem patrzeć na swoje zdjęcie”. Page’owi było też trudno oglądać swoje filmy, szczególnie te, w których grywał żeńskie role.

Nie wiedziałem, jak wyjaśnić ludziom, że choć jestem aktorem, już wkładanie damskiej koszulki sprawia, że czuję się niekomfortowo.

W artykule “Time” czytamy też, że Page próbował przekonać samego siebie, że wszystko jest w porządku i nie powinien narzekać, jednak sama praca potrzebna do tego by “po prostu funkcjonować” była wykańczająca i niejednokrotnie myślał o porzuceniu aktorstwa. Wszystko zmieniło się w grudniu – od czasu swojego coming outu Page otrzymuje wiele ofert, zarówno aktorskich (w rolach osób transpłciowych i mężczyzn), jak i na stanowisko producenta lub reżysera, a jego życie zawodowe jest bardziej aktywne, niż kiedykolwiek.

Teraz, gdy już w pełni jestem sobą w tym ciele, granie mnie ekscytuje. Bez względu na wiążące się z tym wyzwania i trudne momenty, nic nie równa się z tym, jak się teraz czuję.

Przypomnijmy, że Page’a będziemy mogli zobaczyć w 3. sezonie serialu The Umbrella Academy.

Tutaj oryginalny tekst Time

Zdjęcie przewodnie pochodzi z magazynu Time. Jego autorem jest Wynne Neilly.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA