search
REKLAMA
News

ELIZABETH OLSEN walczyła o rolę Daenerys w GRZE O TRON. “To było okropne”

Elizabeth Olsen wspomina fatalny casting sprzed lat.

Łukasz Budnik

24 czerwca 2021

REKLAMA

Kilka miesięcy temu Elizabeth Olsen zebrała świetne recenzje za swój występ w pierwszym serialu MCU – WandaVisiongdzie powtórzyła rolę Wandy Maximoff. Olsen gra w MCU od 2014 roku (pojawiła się wówczas w scenie po napisach w filmie Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz), a wcześniej wystąpiła między innymi w Martha Marcy May Marlene. Aktorka kandydowała także do roli Daenerys Targaryen w Grze o tron.

Olsen wzięła udział w przesłuchaniu właśnie po występie w Martha Marcy May Marlene. Miała odegrać scenę, w której Khaleesi wychodzi z płomieni. Aktorka w wywiadzie dla “The Hollywood Reporter” skomentowała swój casting następująco:

Tak, wzięłam udział w castingu do Gry o tron. Grałam przed asystentem reżysera w małym pomieszczeniu w Nowym Jorku. Czytałam scenariusz przed kamerą, to była przemowa Khaleesi po tym, jak wychodzi z ognia. To było okropne. Nie dostałam nawet telefonu zwrotnego.

To nie pierwszy raz, gdy Olsen wspomina fatalny casting – w 2019 roku stwierdziła, że doświadczenie było niekomfortowe i że mogła wówczas powiedzieć, że nie da rady i ma nadzieję, że zadzwonią do niej z inną propozycją.

Ostatecznie rola Daenerys przypadła Emilii Clarke, choć pamiętajmy, że w niewyemitowanym pilocie serialu grała ją Tamzin Merchant. Aktorka została jednak zastąpiona przez Clarke, gdy HBO zleciło nakręcenie pierwszego odcinka od nowa. Olsen natomiast – poza kinowym uniwersum Marvela – zagrała w takich produkcjach, jak I Saw The LightGodzilla, Ingrid wyrusza na zachód oraz Wind River. Wystąpiła także w serialu Sorry For Your Loss.

Rolę Wandy Maximoff powtórzy w Doctor Strange in the Multiverse of Madness, którego premiera planowana jest na 25 marca 2022. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA