search
REKLAMA
News

Do sieci trafił opis pierwszych 13 minut MORTAL KOMBAT. “Niezwykle brutalne”

Łukasz Budnik

17 marca 2021

mortal kombat
REKLAMA

16 kwietnia 2021 roku do kin oraz na platformę HBO Max trafi Mortal Kombat, nowa adaptacja kultowej serii bijatyk. Wiemy, że widowisko rozpocznie się w przeszłości od starcia Hanzo i Bi-Hana, późniejszych Scorpiona i Sub-Zero. Akcja przeniesie się następnie do teraźniejszości, gdzie poznamy nową postać w świecie MK – zawodnika MMA Cole’a Younga, który zostanie zmuszony do wzięcia udziału w turnieju, co pozwoli mu odkryć jego potencjał.

Dziś do sieci trafiły opisy pierwszych 13 minut filmu, w których widzimy wspomnianą walkę Sub-Zero i Scorpiona. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć fragment, zgodnie twierdzą, że cechuje się on niezwykłą brutalnością i są zadowoleni z efektu końcowego.

Uwaga! Dalej spoilery. Na początku Mortal Kombat zastajemy Hanzo prowadzącego spokojne życie z rodziną (ponoć fragment ten kojarzy się z kinem Kurosawy). Gdy mężczyzna udaje się po wodę, dom bohatera nachodzi Bi-Han i jego klan. Napięcie towarzyszące tej scenie redaktor portalu Collider porównał do prologu Bękartów wojny. Gdy Hanzo powraca do domu, zastaje swoją rodzinę martwą (żonę w bloku lodu). Wściekły, rozpoczyna walkę z wojownikami Bi-Hana. Scena jest ponoć ekscytująca i świetnie wyreżyserowana, pełna wspomnianej brutalności i dobrej choreografii. Gdy Hanzo pokonuje klan Sub-Zero, pojawia się sam przeciwnik i rozpoczyna się dialog, w którym na zmianę słyszymy języki chiński i japoński. Ostatecznie zwycięzcą pojedynku zostaje Bi-Han, a potem pojawia się karta tytułowa. Poniżej fragmenty sceny:

Już wcześniej słyszeliśmy o tym, że Mortal Kombat ma cechować się przemocą. Reżyser Simon McQuiod zapewnił, że fani pierwowzoru mogą liczyć na gore, przemoc i obecność tzw. fatality, brutalnego ruchu kończącego walkę.

 

W filmie występują Hiroyuki Sanada (Scorpion), Ng Chin Han (Shao Kahn), Mehcad Brooks (Jax), Tadanobu Asano (Raiden), Sisi Stringer (Mileena), Ludi Lin (Liu Kang), Joe Taslim (Sub-Zero), Jessica McNamee (Sonya Blade), Josh Lawson (Kano). Producentem widowiska jest James Wan.

Do tej pory powstały dwie filmowe adaptacje Mortal Kombat – w latach 1995 i 1997. O ile ta pierwsza okazała się finansowym sukcesem i zyskała wśród widzów status kultowy, druga (z podtytułem Unicestwienie) była już znacznie większą porażką finansową i artystyczną. Nowa wersja jest rebootem serii. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA