search
REKLAMA
News

Czy w BATMANIE pojawi się kultowa postać? Sugeruje to lista obsady

“Batman” zadebiutuje 4 marca.

Łukasz Budnik

18 lutego 2022

batman 2
REKLAMA

Uwaga! Poniżej ewentualne spoilery Batmana.

Na 4 marca 2022 roku zaplanowana jest premiera Batmana Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze Jeffrey Wright, Colin Farrell, Peter Sarsgaard, Andy Serkis, Zoë Kravitz oraz Barry Keoghan. To, kogo zagra ten ostatni, jest przedmiotem spekulacji w ostatnich tygodniach.

Choć Keoghan oficjalnie wciela się w  oficera Stanleya Merkela, partnera Jima Gordona zabitego przez Sofię Falcone w komiksie Batman: Mroczne zwycięstwo, plotki mówią o tym, że tak naprawdę gra kultowego antagonistę Batmana – Jokera. Według doniesień, złoczyńca miałby zostać wprowadzony w końcówce filmu aby w ten sposób zapowiedzieć kontynuację. Nie zobaczylibyśmy jego twarzy, a jedynie usłyszelibyśmy kilka zdań i charakterystyczny śmiech. Plotki te, które rozpoczęły się od pokazów testowych, zdaje się potwierdzać lista obsady, która trafiła do sieci – Keoghan podpisany jest na niej jako “Niewidoczny więzień z Arkham”.

batman lista obsady

keoghan

Keoghan ostatnio pojawił się w Eternals, widowisku należącym do MCU. Oglądaliśmy go też m.in. w Dunkierce Green Knight.

Nowe widowisko o Batmanie potrwa aż 2h 47 minut (bez napisów końcowych), zatem będzie najdłuższym filmem o solowych perypetiach tego bohatera, wyprzedzając film Mroczny Rycerz powstaje, który trwał 165 minut. Przypomnijmy, że Batman otrzymał kategorię PG-13. Na stronie FilmRatings.com czytamy, że powodem są “niepokojące i pełne przemocy treści, narkotyki, mocny język i sugestywne sceny”. Kategorię PG-13 otrzymywały do tej pory także poprzednie filmy o Batmanie, te w reżyserii Tima Burtona, Joela Schumachera i Christophera Nolana.

Batmanie tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się Riddler – zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz Oswalda Cobblepota,

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA