search
REKLAMA
News

Co dodano w rozszerzonej wersji SPIDER-MANA: BEZ DROGI DO DOMU? Lista wszystkich nowych scen

W rozszerzonej wersji “Spider-Mana: Bez drogi do domu” widzimy m.in. więcej Matta Murdocka.

Łukasz Budnik

2 września 2022

spider man more fun stuff
REKLAMA

Spider-Man: Bez drogi do domu stał się olbrzymim hitem w kinach, a Sony Pictures nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w tym temacie. W amerykańskich kinach może właśnie oglądać rozszerzoną wersję widowiska.

Nowa wersja ma tytuł More Fun Stuff Version i zawiera sceny, które nie znalazły się w pierwotnej wersji filmu (lub rozszerzone wersje tych istniejących). Co konkretnie możemy znaleźć w dłuższym No Way Home? Poniżej spis na podstawie tekstu Screen Rant.

 • Przesłuchanie Petera przez Damage Control – urzędnicy wypytują Petera o wydarzenia ze Spider-Mana: Homecoming, w tym o incydent z promem.
 • Rozszerzona rozmowa May z Damage Control – ciocia May wykłóca się z prowadzącym przesłuchanie i wspomina, że to nie pierwszy raz, gdy została aresztowana.
 • Spider-Man powstrzymuje złodzieja – rozszerzona wersja sceny, której fragment widzimy w reportażu w wersji kinowej. Peter zatrzymuje złodzieja (granego przez brata Toma Hollanda), a później zostaje oblany zieloną farbą przez jednego z gapiów.
 • Rozszerzone sceny szkolne – tym razem słyszymy narrację J. Jonah Jamesona, gdy Peter wchodzi do szkoły, a później oglądamy m.in., jak uczniowie wywierają na Parkerze presję, by wspiął się na ścianę.
 • Betty Brandt przeprowadza wywiady – rozmowy Betty (niemal nieobecnej w kinowej wersji) z nauczycielami i uczniami, w tym Nedem i Flashem, jak również z samym Peterem.
 • Peter, Ned i MJ przygotowują stanowisko – montaż z siedziby Doktora Strange’a z piosenką “Monster Mash” w tle.
 • Jeszcze więcej Jamesona – tym razem JJJ relacjonuje wydarzenia po walce Spider-Mana z Sandmanem i Electro.
 • Złoczyńcy w windzie – Peter, May i złoczyńcy wjeżdżają windą do apartamentu Happy’ego.
 • Więcej Matta Murdocka – widzimy, jak Murdock broni Happy’ego, a potem mówi mu, żeby się tak nie pocił. Happy zastanawia się, skąd Matt może o tym wiedzieć, skoro nie widzi.
 • Więcej Spider-Manów – dodano kolejne interakcje Spider-Manów. Bohaterowie Maguire’a i Garfielda rozmawiają o tym, że muszą powtórzyć wspólne przygody. Spider-Mani dywagują nad faktem, że ten Maguire’a tworzy własne sieci (Spider-Man Garfielda mówi, że chce zobaczyć otwory w rękach), a Spider-Man Maguire’a ma refleksje na temat niesamowitego życia w roli superbohatera.
 • Nowa scena po napisach – montaż ujęć z Midtown School stylizowany na reportaż stworzony na zakończenie szkoły. Widzimy m.in. scenki z czasów Spider-Mana: Homecoming (także Liz graną przez Laurę Harrier) i Daleko od domu, jednak na żadnym ze zdjęć czy nagrań nie ma Petera, co zapewne jest efektem zaklęcia Doktora Strange’a.

Łącznie nowe sceny trwają około 11 minut.

no way home 1

Na ten moment nie wiadomo, czy rozszerzona wersja zadebiutuje także w Polsce. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA