search
REKLAMA
News

Co dodano w rozszerzonej wersji SPIDER-MANA: BEZ DROGI DO DOMU? Lista wszystkich nowych scen

W rozszerzonej wersji “Spider-Mana: Bez drogi do domu” widzimy m.in. więcej Matta Murdocka.

Łukasz Budnik

2 września 2022

REKLAMA

Spider-Man: Bez drogi do domu stał się olbrzymim hitem w kinach, a Sony Pictures nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w tym temacie. W amerykańskich kinach może właśnie oglądać rozszerzoną wersję widowiska.

Nowa wersja ma tytuł More Fun Stuff Version i zawiera sceny, które nie znalazły się w pierwotnej wersji filmu (lub rozszerzone wersje tych istniejących). Co konkretnie możemy znaleźć w dłuższym No Way Home? Poniżej spis na podstawie tekstu Screen Rant.

 • Przesłuchanie Petera przez Damage Control – urzędnicy wypytują Petera o wydarzenia ze Spider-Mana: Homecoming, w tym o incydent z promem.
 • Rozszerzona rozmowa May z Damage Control – ciocia May wykłóca się z prowadzącym przesłuchanie i wspomina, że to nie pierwszy raz, gdy została aresztowana.
 • Spider-Man powstrzymuje złodzieja – rozszerzona wersja sceny, której fragment widzimy w reportażu w wersji kinowej. Peter zatrzymuje złodzieja (granego przez brata Toma Hollanda), a później zostaje oblany zieloną farbą przez jednego z gapiów.
 • Rozszerzone sceny szkolne – tym razem słyszymy narrację J. Jonah Jamesona, gdy Peter wchodzi do szkoły, a później oglądamy m.in., jak uczniowie wywierają na Parkerze presję, by wspiął się na ścianę.
 • Betty Brandt przeprowadza wywiady – rozmowy Betty (niemal nieobecnej w kinowej wersji) z nauczycielami i uczniami, w tym Nedem i Flashem, jak również z samym Peterem.
 • Peter, Ned i MJ przygotowują stanowisko – montaż z siedziby Doktora Strange’a z piosenką “Monster Mash” w tle.
 • Jeszcze więcej Jamesona – tym razem JJJ relacjonuje wydarzenia po walce Spider-Mana z Sandmanem i Electro.
 • Złoczyńcy w windzie – Peter, May i złoczyńcy wjeżdżają windą do apartamentu Happy’ego.
 • Więcej Matta Murdocka – widzimy, jak Murdock broni Happy’ego, a potem mówi mu, żeby się tak nie pocił. Happy zastanawia się, skąd Matt może o tym wiedzieć, skoro nie widzi.
 • Więcej Spider-Manów – dodano kolejne interakcje Spider-Manów. Bohaterowie Maguire’a i Garfielda rozmawiają o tym, że muszą powtórzyć wspólne przygody. Spider-Mani dywagują nad faktem, że ten Maguire’a tworzy własne sieci (Spider-Man Garfielda mówi, że chce zobaczyć otwory w rękach), a Spider-Man Maguire’a ma refleksje na temat niesamowitego życia w roli superbohatera.
 • Nowa scena po napisach – montaż ujęć z Midtown School stylizowany na reportaż stworzony na zakończenie szkoły. Widzimy m.in. scenki z czasów Spider-Mana: Homecoming (także Liz graną przez Laurę Harrier) i Daleko od domu, jednak na żadnym ze zdjęć czy nagrań nie ma Petera, co zapewne jest efektem zaklęcia Doktora Strange’a.

Łącznie nowe sceny trwają około 11 minut.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA