search
REKLAMA
News

ARMIA UMARŁYCH Zacka Snydera laureatem Oscara fanów

“Armia umarłych” cieszyła się powodzeniem podczas głosowania na Twitterze.

Łukasz Budnik

28 marca 2022

snyder oscar
REKLAMA

W nocy odbyła się ceremonia rozdania Oscarów. Podczas gali ogłoszono, który film zdobył statuetkę fanów. Przypomnijmy, że aby dodatkowo przyciągnąć widzów, Akademia zaprosiła widzów do głosowania na swoje ulubiony filmy za pośrednictwem Twittera (przy użyciu hashtagu #OscarsFanFavorite).

Gdy fani zaczęli oddawać głosy, okazało się, że na prowadzenie wysuwa się Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera – wkrótce jednak poinformowano, że film nie może startować w rywalizacji, bo jest de facto reżyserską wersją produkcji sprzed pięciu lat. Wobec tego fani Snydera przerzucili się na inny film twórcy – Armię umarłych. Ich mobilizacja była na tyle skuteczna, że produkcja Netflixa wygrała w rywalizacji. Na piątym miejscu znalazło się Tick, Tick… Boom!na czwartym Spider-Man: Bez drogi do domuna trzecim Minamataa na drugim – Kopciuszek.

armia umarłych

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera nie została bez wyróżnienia – zwyciężyła w kategorii Oscars Cheer Moment, gdzie wybierano ulubiony filmowy moment wszech czasów. Wygraną widowisku Snydera zapewniła scena, w której Flash cofa czas. Głosowano także na scenę z trzema Spider-Mani w Spider-Manie: Bez drogi do domu, finałową bitwę z Avengers: Końca gry oraz Neo unikającego kul w Matriksie.

Wyniki rozdania znajdziecie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA