search
REKLAMA
News

ANYA TAYLOR-JOY zagra FURIOSĘ w solowym filmie od twórcy MAD MAXA. W obsadzie także CHRIS HEMSWORTH

Łukasz Budnik

13 października 2020

REKLAMA

Choć tytułową rolę w filmie Mad Max: Na drodze gniewu zagrał Tom Hardy, prawdziwą gwiazdą okazała się Charlize Theron, która wcieliła się w cesarzową Furiosę. Od kilku lat mówiło się, że bohaterka ta ma dostać własny film. Kilka miesięcy temu “Variety” poinformowało, że George Miller – twórca serii – przymierza się do rozpoczęcia zdjęć w przyszłym roku, a w sprawie roli kontaktował się za pomocą Skype’a z Anyą Taylor-Joy, która miałaby się wcielić w młodszą wersję tej postaci. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie tej wiadomości.

W solowym filmie poświęconym Furiosie zobaczymy jej genezę, a w główną bohaterkę wcieli się właśnie Taylor-Joy, znana m.in. ze Split oraz Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii. Wkrótce pojawi się też w Gambicie królowej od Netflixa. Poza nią w filmie wystąpią Chris Hemsworth oraz idący ostatnio jak burza Yahya Abdul-Mateen II. Reżyserią zajmie się Miller, będzie też producentem i współtwórcą scenariusza. Czekamy na informacje dotyczące planowanej daty premiery.

Nie wiadomo, czy w roli Furiosy choć na chwilę pojawi się raz jeszcze Theron. Aktorka wyrażała chęć powrotu do postaci, jednak przy jednej z okazji Miller jasno stwierdził, że szuka młodszej kandydatki. Rozważał opcję odmłodzenia Theron za pomocą CGI, ale uznał, że technologia jeszcze nie stoi na tak dobrym poziomie, by sięgnął po to rozwiązanie. Powołał się przy tym na Irlandczyka, gdzie według niego wciąż brakowało doskonałości w odmłodzeniu aktorów.

Czekacie na film o Furiosie? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA