search
REKLAMA
News

Al Pacino odrzucił rolę Hana Solo w STAR WARS. Aktor wspomina: “Dałem karierę Harrisonowi Fordowi”

Al Pacino mógł zagrać w słynnym filmie Lucasa.

Łukasz Budnik

21 kwietnia 2023

REKLAMA

Dziś trudno wyobrazić sobie w oryginalnych Gwiezdnych wojnach innego Hana Solo niż Harrison Ford, jednak zanim aktor otrzymał rolę, proponowana była ona także innym aktorom – wśród nich był Al Pacino, który miał już wtedy za sobą występ m.in. w Ojcu chrzestnym i jego kontynuacji.

Pacino w nowej rozmowie wspomina, jak dostał scenariusz do filmu George’a Lucasa.

Odrzuciłem rolę w “Star Wars”. To wszystko było dla mnie nowe, zyskałem sławę, wiesz, jak jest. Gdy pojawiała się nowa rola, odbywało się to na zasadzie “Daj to Alowi”. Daliby mi zagrać królową Elżbietę. Dostałem scenariusz zatytułowany “Gwiezdne wojny”. Oferowali mi mnóstwo pieniędzy, zupełnie tego nie rozumiem. Przeczytałem to i powiedziałem, że nie mogę tego zrobić. Dałem karierę Harrisonowi Fordowi.

Nie wiadomo, ile dokładnie zaproponowano Pacinowi – sam Ford otrzymał za pierwszy film 10 tysięcy dolarów, jednak nie był wówczas tak rozpoznawalny, jak Pacino. Dla porównania, za powrót do roli Solo w trylogii Disneya, Fordowi zaproponowano 25 milionów dolarów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA