search
REKLAMA
Ranking

Najlepiej OPŁACANI aktorzy DZIECIĘCY w historii telewizji

Filip Pęziński

29 lipca 2019

stranger things 1
REKLAMA

Dzieciństwo kojarzy nam się z czasem beztroski i braku zmartwień. Tymczasem dla dziecięcych gwiazd telewizji jest to okres, kiedy mogą zarobić pieniądze, których nie zabraknie im już do końca życia. Poniżej znajdziecie te nieletnie gwiazdy, które pochwalić się mogły największymi zarobkami. 

Miejsce 12. Miley Cyrus – Hannah Montana

hannah montana

Dziś znana jako świetna wokalistka, ale też lubiąca skandale celebrytka, Miley Cyrus rozpoczęła swoją karierę jako dziecięca gwiazda serialu Hannah Montana, niezwykle popularnego formatu Disneya. Według doniesień za każdy odcinek – a było ich prawie 100 – dostawała 15 000 dolarów. Dodatkowych czeków spodziewać się mogła oczywiście za film pełnometrażowy o swojej bohaterce oraz liczne koncerty, podczas których występowała jako Hannah Montana. Miley Cyrus grała w serialu od 14. do 19. roku życia.

Miejsce 11. Dylan Sprouse i Cole Sprouse – Nie ma to jak hotel

The Suite life

Nie ma to jak hotel to kolejny telewizyjny hit Disneya. Serial emitowany był w latach 2005-2008, doczekał się trzech sezonów, które łącznie liczyły 87 odcinków. Serial opowiadał o Zacku i Codym – bliźniakach mieszkających w pięciogwiazdkowym hotelu, miejscu pracy ich matki. W głównych bohaterów wcielali się Dylan i Cole Sprouse’owie. Bracia, którzy zaczęli swoją przygodę z serialem w wieku 13 lat, za każdy odcinek inkasowali po 20 000 dolarów.

Miejsce 10. Keke Palmer – True Jackson

true jackson vp

Na taką samą wypłatę jak bracia Sprouse’owie – 20 000 za odcinek – liczyć mogła także Keke Palmer, pracująca przy serialu True Jackson. Produkcja stacji Nickelodeon opowiadała o nastolatce, która dostaje pracę w domu mody marki odzieżowej MadStyle jako wiceprezydent linii młodzieżowej. Serial doczekał się 60 odcinków, które emitowane były między 2008 a 2011 rokiem. Palmer w dniu emisji ostatniego z nich miała 18 lat.

Miejsce 9. Selena Gomez – Czarodzieje z Waverly Place

Wizards of Waverly Place

Dziś – podobnie jak Miley Cyrus – piosenkarka i budząca emocje celebrytka, ale także aktorka (grająca m.in. w głośnym Spring Breakers), w latach 2007-2012 gwiazda serialu fantasy z kanału Disney Channel – Czarodzieje z Waverly Place. Trwający 5 lat i liczący 106 odcinków format przyniósł byłej partnerce Justina Biebera 25 000 dolarów za każdy odcinek i bez wątpienia był dla niej trampoliną do dalszej kariery.

Miejsce 8. Gary Coleman – Diff’rent Strokes

diff rent strokes

Mimo że Diff’rent Strokes – familijny sitcom o dwóch chłopcach z Harlemu adoptowanych przez bogatą bizneswoman z Park Avenue – emitowany był na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku, to jego dziecięca gwiazda wciąż pozostaje jednym z najlepiej opłacanych aktorów dziecięcych w historii telewizji. Gary Coleman za każdy odcinek inkasował od 70 000 do 100 000 dolarów. Biorąc pod uwagę czasy i afroamerykańskie pochodzenie aktora, kwoty te wydają się jeszcze bardziej imponujące.

Miejsce 7. Rico Rodriguez – Współczesna rodzina

modern family

Dokładnie tyle samo co Gary Coleman – od 70 000 do 100 000 dolarów za odcinek – dostaje Rico Rodriguez, dziecięca gwiazda niezwykle popularnego i progresywnego serialu komediowego Współczesna rodzina. Rico Rodriguez dołączył do obsady serialu zaledwie w wieku 11 lat, a dzisiaj, 10 lat później, wciąż odgrywa powierzoną mu rolę. Po 10 sezonach serial liczy 232 odcinki, a w tym roku ogłoszono, że sezon 11. będzie jednocześnie ostatnim.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA