search
REKLAMA
Zestawienie

Malinowi rekordziści. AKTORZY i AKTORKI z największą liczbą nominacji do ZŁOTYCH MALIN

Jakub Zalewski

23 listopada 2020

REKLAMA

Nie ma recepty na sukces. Można być aktorem lub aktorką z Oscarem na koncie, a potem otworzyć przysłowiową puszkę Pandory i posypie się deszcz nagród, których na koncie nie chce mieć nikt. Nie da się przewidzieć i poprowadzić swojej kariery tak, żeby była usłana różami. Najlepszym zdarzają się wpadki, przez które spadają z piedestału, ale i najgorsi mogą wejść na sam szczyt. Przedstawiam malinowych rekordzistów, czyli aktorów z największą liczbą nominacji do Złotych Malin.

Adam Sandler

Adam Sandler jest aktorem z nienagannymi umiejętnościami. Ma świetny warsztat, co udowodnił w swojej aktorskiej pracy, a za rolę w Nieoszlifowanych diamentach zdobył nagrodę Independent Spirit i otrzymał nominację do Nagrody Odkupienia na gali Złotych Malin. I bardzo dobrze, ponieważ występ w filmie braci Safdie (i nie tylko!) zdecydowanie to rekompensuje. Na przestrzeni lat „walczył” na tej słynnej malinowej gali nie tylko z aktorami. Został także dwukrotnie wytypowany w kategorii najgorszego scenariusza. Dotychczas w swojej karierze zebrał 23 nominacje, z czego za trzy z nich otrzymał statuetkę (Super tata, Jack i Jill, Spadaj, tato).

Sylvester Stallone

Czy jest tu ktoś, kto nie zna słynnego Rocky’ego Balboy albo Rambo? Sylvester Stallone należy do grona najbardziej charakterystycznych oraz znanych aktorów. Jego występy na pewno zapiszą się na kartach historii kinematografii, chociaż część z nich to tak zwane przeciętniaki. Mężczyzna stał się królem nominacji do Złotych Malin. Otrzymał ich aż 33, z czego osiem zamienił na statuetki (m.in za Kryształ górski, Rambo II, Rambo III i Stój, bo mamuśka strzela), w tym jedną na Nagrodę Odkupienia. Typowany był nie tylko za aktorstwo, ale także reżyserię, scenariusz oraz duet ekranowy. Co ciekawe, określony został także mianem najgorszego aktora w latach 90. 

Nicolas Cage

Nicolas Cage jest przykładem aktora, który swoją rolę może zamienić na Oscara, ale także otrzymać szereg nominacji do Złotych Malin. Okazuje się, że można być jednocześnie bardzo dobrym i złym aktorem. Piszę to z przekąsem, ponieważ nie przepadam za kreacjami, które stworzył Cage. Doceniam jednak wkład pracy przy filmach Zostawić Las Vegas czy Dzikość serca. Od 2007 roku aktor zebrał na swoim koncie sześć nominacji. XXI wiek nie sprzyja Nicolasowi – zasłużył się nominacjami do nagród, którymi nie warto się chwalić.

Arnold Schwarzenegger

Do dzisiaj określany jest mianem kulturysty wszech czasów. Arnold Schwarzenegger pomimo swoich sportowych sukcesów chciał także zaznaczyć się w historii jako aktor. Początki były obiecujące – otrzymał nawet Złotego Globa za Niedosyt jako najbardziej obiecujący nowy aktor. Szerszej publiczności znany jest głównie z ról Conana Barbarzyńcy czy Terminatora. Mężczyzna został także dostrzeżony na gali Złotych Malin. Był siedmiokrotnie nominowany do tej nagrody, aż w końcu w 2005 roku otrzymał statuetkę w kategorii największego przegranego w 25-letniej historii Złotych Malin. Cóż za wyróżnienie!

REKLAMA