search
REKLAMA
Kiedyś/dziś

Jak wyglądają dziś aktorzy z RODZINY ZASTĘPCZEJ, popularnego serialu komediowego?

Filip Pęziński

24 lipca 2020

REKLAMA

Rodzina zastępcza, a następnie Rodzina zastępcza plus. To jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali – łącznie w latach 1999–2009 wyemitowano 329 odcinków w 18 sezonach, a całość – mimo że dziś na pewno trąci myszką – miała uczyć Polaków otwartości i tolerancji. W myśl zasady z nie mniej kultowej piosenki znanej z czołówki serialu, że “z jednej tkaniny wszyscy jesteśmy”.

Jak potoczyły się dalsze losy aktorów występujących w serialu? I czym się dzisiaj zajmują? Zapraszam do zapoznania się z kolejnym odcinkiem naszego cyklu Kiedyś/dziś.


Jacek Piotr Fronczewski 

Piotr Fronczewski to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Dla jego kariery udział w Rodzinie zastępczej i Rodzinie zastępczej plus był tylko – mimo że niezwykle długim – etapem w karierze. Fronczewski do dziś jest aktywny zawodowo. Ostatnio oglądać go mogliśmy w filmie Ciemno, prawie noc, wcześniej w głośnym serialu Rojst.

Anka Gabriela Kownacka (zmarła w 2010 roku) 

W 2004 roku Anka Kwiatkowska – postać Gabrieli Kownackiej – nagle wyjechała na zagraniczny staż do Niemiec. Okazało się, że aktorka walczyła wtedy z chorobą nowotworową. Początkowo próbowała łączyć chemioterapię z pracą na planie, w końcu zdecydowała się na przerwę. Wróciła dopiero w kolejnym roku. Zdawało się, że aktorka najgorsze ma za sobą, ale choroba powróciła na przełomie maja i czerwca 2008 roku. Kownacka nie brała już udziału w realizacji ostatnich odcinków serialu. Zmarła 30 listopada 2010 roku.

Ciocia Ula – Maryla Rodowicz 

Maryli Rodowicz nie trzeba nikomu przedstawiać. To prawdziwa ikona polskiej muzyki rozrywkowej, dla której udział w popularnym serialu był jedynie odskocznią od estradowej kariery, która trwa do dziś.

Alutka – Joanna Trzepiecińska

Dodanie postaci Alutki i jej męża Jędruli – sąsiadów państwa Kwiatkowskich – to najbardziej charakterystyczna zmiana Rodziny zastępczej plus względem oryginału. W rolę Alutki wcielała się Joanna Trzepiecińska. Jej ostatnia rola datowana jest na 2016 rok, kiedy podłożyła głos tytułowej postaci w polskiej wersji filmu Gdzie jest Dory.

Jędrula – Tomasz Dedek

W męża Alutki, Jędrulę, wcielał się z kolei Tomasz Dedek. Po zakończeniu emisji Rodziny zastępczej plus aktor nie zagrał już żadnej większej czy istotnej roli. W ostatnich latach walczył z rakiem prostaty, a obecnie jest bardzo aktywny na portalu Twitter, gdzie publikuje dość kontrowersyjne zdjęcia, które sugerują chorobę alkoholową.

Posterunkowy – Jarosław Boberek

Charakterystyczny posterunkowy to w rzeczywistości Jarosław Boberek – prawdziwa ikona polskiego dubbingu. Boberek jest odpowiedzialny m.in. za głos króla Juliana w Madagaskarze. Na ekranie widziany ostatnio w Underdogu.

Majka – Monika Mrozowska 

W najstarszą córkę państwa Kwiatkowskich wcielała się Monika Mrozowska. Poza zakończeniu pracy nad Rodziną zastępczą plus pracowała na planie Hotelu 52. Obecnie spełnia się bardziej jako influencerka.

Kuba – Leszek Zduń 

W męża Majki wcielał się Leszek Zduń – bardzo ceniony i wciąż aktywny zawodowo aktor dubbingowy.

Filip – Sergiusz Żymełka

Sergiusz Żymełka – serialowy Filip – od najmłodszych lat związany był z aktorstwem. Występował w filmach, serialach i teatrach telewizji oraz pracował przy dubbingu. W 2019, po 16 latach przerwy, powrócił na wielki ekran, odgrywając rolę dilera narkotyków w filmie Patryka Vegi Kobiety mafii 2.

Romek – Aleksander Ihnatowicz

W jedno z adoptowanych dzieci państwa Kwiatkowskich – charakterystycznie rudowłosego Romka – wcielał się Aleksander Ihnatowicz. Młody aktor ukończył Politechnikę Warszawską. Zawodowo zajmuje się programowaniem.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA