search
REKLAMA
Kiedyś/dziś

Jak wygląda dziś obsada ROBINA Z SHERWOOD, kultowego serialu z lat 80.?

Łukasz Budnik

26 czerwca 2020

REKLAMA

Robin z Sherwood, znany w Polsce też jako Robin Hood, to brytyjski serial fantasy emitowany oryginalnie w latach 1983-1986. Choć przy pierwszej emisji nie zdobył oszałamiającego sukcesu, wkrótce zyskał kultowy status, także w Polsce, gdzie emitowało go już kilka stacji (pierwszy raz w 1986 roku). W każdym z 26 nakręconych odcinków odcinków Robin, grany łącznie przez dwóch aktorów, i jego banda przeżywali nowe przygody, a w tle toczyła się historia Anglii. Twórcy postawili na młodą obsadę i świeże, bardziej realistyczne podejście do legendy o Robin Hoodzie. Jak dziś prezentują się aktorzy występujący w serialu i jak potoczyły się ich losy? Poniżej 10 wybranych przykładów wraz z krótkimi opisami. 

Michael Praed – Robin z Locksley (sezony 1-2)

Zanim zagrał Robina, Praed (a tak naprawdę Prince) występował na deskach teatrów. Rola w serialu przyniosła mu popularność, odmówił jednak zagraniu w trzecim sezonie, ponieważ dostał propozycję udziału w broadwayowskich Trzech muszkieterach. Pojawił się też w Dynastii. Aktualnie realizuje się wciąż jako aktor teatralny, jest też narratorem w dokumentach.

Jason Connery – Robert z Huntingdon (sezon 3)

Jason Connery, syn Seana, zastąpił Praeda, został następcą Robina i zdobył popularność w Wielkiej Brytanii. Później zagrał między innymi twórcę postaci Jamesa Bonda w filmie Sekretne życie Iana Fleminga. Pojawiał się też w serialach (Zabójcze umysłyTajemnice Smallville) i pełnometrażowych produkcjach telewizyjnych, ponadto użyczał głosu w grach i animacjach.

Clive Mantle – Mały John

Mantle, dla którego Mały John był pierwszą większą rolą, w późniejszych latach grał między innymi w Obcym 3, a na małym ekranie w Grze o tron (jako Greatjon Umber) i w Sherlocku. W tym roku pojawił się w odcinku opery mydlanej pt. Doktorzy.

Judi Trott – Lady Marion

Lady Marion pozostaje najbardziej znaną rolą Trott, która nie rozwinęła aktorskiej kariery i ostatni raz pojawiła się w 1997 roku w miniserialu Painted Lady.

Mark Ryan – Nasir

Ryan rozpoczął karierę właśnie w Robinie z Sherwood. Później pojawiał się w takich produkcjach jak Aniołki Charliego, PiraciPrestiż czy seria Transformers, gdzie wcielał się w różne role. Zajmował się także koordynowaniem walk bronią białą.

Nickolas Grace – Szeryf z Nottingham

Kariera Grace’a to niemal wyłącznie występy telewizyjne. Większą rolę zagrał w serialu Birds of a Feather, a jego najnowszy występ przypadł na jeden z odcinków Obsesji Eve.

Phil Davis – Król Jan

Przed zagraniem w Robinie, Davis miał już na koncie kilka ról, między innymi w Buncie na Bounty. Daniel Day-Lewis określił go jako jedną ze swoich inspiracji. Po roli w serialu aktor wystąpił w takich serialach i filmach jak na przykład Być człowiekiemTeż go kocham oraz Notatki o skandalu. Karierę regularnie kontynuuje do dziś.

Phil Rose – Brat Tuck

Rose postawił raczej na pracę w teatrze i pojawił się przez lata tylko w kilku produkcjach filmowych i serialowych. Od dwudziestu lat zajmuje się także pantomimą.

Ray Winstone – Will Szkarłatny

Winstone, dla którego Will był jedną z pierwszych ról, ma całkiem owocną karierę – pojawiał się w takich produkcjach jak oscarowa InfiltracjaBeowulf, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej CzaszkiNoe: Wybrany przez Boga czy Król Artur. Jeszcze w tym roku zobaczymy go w Czarnej Wdowie Marvela.

Robert Addie – Guy z Gisburne (zmarły)

Na koniec aktor, który niestety nie żyje od 2003 roku. Po występie w Robinie Addie na kilka lat porzucił aktorstwo, a po powrocie zajął się pracą w serialach i reklamie, występował też w teatrze. Zmarł na raka.

Zdjęcia: Media Store International

Tutaj znajdziecie więcej podobnych porównań. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA