Connect with us

News

Lucy Liu nie żałuje słów krytyki w stronę Billa Murraya. „Musisz się chronić”

Aktorka przed laty zwróciła uwagę na niestosowne zachowanie Murraya.

Published

on

Lucy Liu nie żałuje słów krytyki w stronę Billa Murraya. "Musisz się chronić"

W wywiadzie dla The Guardian, amerykańska aktorka Lucy Liu (Kill Bill: Vol. 1) wyjaśniła, dlaczego przed laty zdecydowała się opowiedzieć o niestosownym zachowaniu Billa Murraya, jakie miało miejsce na planie Aniołków Charliego.

Advertisement

Aktorka w 2021 roku wspominała o “niewybaczalnych i obraźliwych” słowach, jakie Murray miał kierować zarówno do niej, jak i jej ekranowych partnerek, Drew Barrymore i Cameron Diaz. Po kilku latach od pamiętnej wypowiedzi, która zelektryzowała światowe media, Liu przyznała, iż nie żałuje swojej decyzji, ponieważ czuła, że musi się chronić.

Naprawdę o tym nie myślałam. Zrobiłabym to w każdej sytuacji. Kiedy czujesz, że coś jest nie tak, musisz się chronić. To naturalna cecha, jeżeli dzieje się niesprawiedliwość, i zawsze to czuję.

 

Advertisement

Liu dodała, iż nie należy do osób, które milczą na temat niepoprawnego zachowania innych, nawet jeśli chodzi o największych aktorów w Hollywood.

Gdyby tak było, miałabym łatwiej. Ale ponieważ nigdy nie byłam taką osobą, musiałam sobie radzić. Nigdy nie była to prosta droga dla mnie i innych aktorów azjatyckiego pochodzenia – to grupowy wysiłek. 

Lucy Liu jest jedną z kilku osób, które na przestrzeni lat wypowiedziały się o niestosownym zachowaniu Murraya.

Advertisement

Aktor znany z Dnia świstaka czy Między słowami został oskarżony o agresywne zachowanie z podtekstem seksualnym przez inną aktorkę, Geenę Davis. Artysta miał również zapłacić 100 tysięcy dolarów kobiecie, która posądziła go o molestowanie seksualne na planie filmu Being Mortal

Murray w jednym z wywiadów przyznał, iż oskarżenia padające w jego kierunku stały się dla niego lekcją, choć jego intencją były wyłącznie żarty.

Advertisement

Daleko jej do twardego stąpania po ziemi, a swoją artystyczną duszę zaprzedała książkom i kinematografii. Studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ulubione filmy, szczególnie te Damiena Chazelle'a i Luki Guadagnino może oglądać bez końca.

Advertisement
Kliknij, żeby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *