search
REKLAMA
Zestawienie

Jak wyglądają dziś EKRANOWE PARTNERKI TOMA CRUISE’A i jak potoczyły się ich losy?

Filip Pęziński

3 lipca 2018

partnerki cruise
REKLAMA

Chociaż patrząc na jego kondycję i twarz, trudno w to uwierzyć, Tom Cruise kończy dzisiaj 56 lat. Aktor obecny jest na ekranie od początku lat 80. i można odnieść wrażenie, że podpisał pakt z diabłem (albo wpływy scjentologów sięgają naprawdę daleko) – mimo upływu lat prezentuje się na ekranie naprawdę doskonale, wciąż bierze udział w kolejnych ryzykownych scenach kaskaderskich, a jego nazwisko (z małymi wyjątkami) nadal przyciąga do kin rzesze oddanych popcornożerców. Czy tyle samo szczęścia miały jego filmowe partnerki?

Mia Sara – Legenda (1985)

Chociaż baśniowa Legenda Ridleya Scotta nie zachwyciła widzów i krytyków, to stanowi jeden z pierwszych głośnych filmów w dorobku Toma Cruise’a. W walce z panem ciemności bohaterowi Cruise’a towarzyszyła piękna księżniczka Lily, którą zagrała – debiutując na ekranie – niespełna osiemnastoletnia wówczas Mia Sara. Aktorka rok później wystąpiła w cenionej komedii Wolny dzień Ferrisa Buellera. Od tego czasu słuch raczej o niej zaginął. Zagrała jeszcze w Strażniku czasu z Jeanem-Claude’em Van Dammem, a poza tym błąkała się raczej po przypadkowych produkcjach telewizyjnych. Dziś aktorka ma pięćdziesiąt jeden lat i od pięciu nie pojawiła się na ekranie.

Kelly McGillis – Top Gun (1986)

Zapierający dech w piersiach hit o uczniach elitarnej jednostki lotniczej to wynik kooperacji Cruise’a z drugim z braci Scottów. W mocno zaakcentowanym wątku miłosnym Cruise’owi towarzyszyła Kelly McGillis, aktorka znana z dystrybuowanego rok wcześniej Świadka z Harrisonem Fordem. Ekranowa miłość z pewnością była piękna, ale nie przyczyniła się do rozkwitu kariery aktorki. Wśród znaczących – chociaż wcale nie tak rozpoznawalnych – tytułów, w których wystąpiła McGillis, wymienić można Oskarżonych z Jodie Foster i Dotyk miłości z Valem Kilmerem. Ostatni tytuł w jej dotychczasowej filmografii stanowi zeszłoroczne, telewizyjne An Uncommon Grace.

Mary Elizabeth Mastrantonio – Kolor pieniędzy (1986)

Rok 1986 był dla Toma Cruise’a z pewnością rokiem ważnym. Premierę miał nie tylko Top Gun, ale i Kolor pieniędzy, który nakręcił sam Martin Scorsese, a w którym Cruise’owi partnerował na ekranie Paul Newman. Obiektem miłosnych zainteresowań głównego bohatera, zdolnego bilardzisty, była Carmen, grana przez znaną z kultowego Człowieka z blizną Mary Elizabeth Mastrantonio. Aktorka całkiem nieźle poradziła sobie z klątwą Cruise’a i na ekranie pojawiała się m.in. w Otchłani Jamesa Camerona, Robin Hoodzie z Kevinem Costnerem czy Gniewie oceanu z George’em Clooneyem. Dwa lata temu emisję po pierwszym sezonie zakończył serial Limitless z jej udziałem.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA