search
REKLAMA
News

THANDIWE NEWTON wraca do swojego prawdziwego imienia. “Odbieram to, co moje”

Łukasz Budnik

7 kwietnia 2021

REKLAMA

Przez ponad trzy dekady Thandiwe Newton była w Hollywood znana jako Thandie – aż do teraz. W nowej rozmowie z Vogue aktorka przekazała, że wraca do oryginalnej pisowni swojego imienia i tak też będzie funkcjonować w liście płac przy okazji kolejnych projektów. 

Powodem, dla którego Newton w ogóle zaczęła być znana jako Thandie, jest “nierozważny błąd” przy okazji jej pierwszej roli. Aktorka stwierdziła teraz, że Thandiwe (słowo to w języku shona oznacza “ukochaną”) “zawsze było jej imieniem” i że “odbiera to, co do niej należy”. Powiedziała też, że jest wdzięczna za towarzystwo osób, które widzą, kim ona jest naprawdę.

W tym samym wywiadzie Newton zapowiedziała, że będzie walczyć z jakimikolwiek przejawami przemocy w Hollywood i dała do zrozumienia, że odzyskała pewność siebie w swojej karierze i nie chce już udawać, że rasizm w przemyśle filmowym nie istnieje. Aktorka wspomniała nieprzyjemne doświadczenia z australijskim reżyserem Johnem Duiganem, który nakazał jej przyciemnić skórę gdy brała udział w przesłuchaniach do filmu Flirting. To nie jedyne złe doświadczenia z Duiganem – ten miał ją także molestować seksualnie. Newton jeszcze przed ruchem #MeToo poruszała temat molestowania w Hollywood, wówczas jednak często była za to krytykowana i mówiono jej, że to “złe dla jej reputacji”. Aktorka stwierdziła, że nawet teraz, gdy ludzie wiedzą, że mogą podzielić się doświadczeniami, boją się utraty pracy.

Pierwszym filmem, w którym pojawi się prawdziwe imię Thandiwe Newton, będzie prawdopodobnie science fiction Reminiscence.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA