search
REKLAMA
Zestawienie

7 filmów MARVELA, które zobaczymy po AVENGERS: KOŃCU GRY

Filip Pęziński

26 kwietnia 2019

REKLAMA

Avengers: Koniec gry to zdecydowanie kamień milowy w historii Kinowego Uniwersum Marvela, ale Marvel nie ma zamiaru zwalniać tempa i już dziś wiemy o przynajmniej siedmiu projektach, których spodziewać się możemy w kinach już po tegorocznej odsłonie przygód największych ziemskich herosów. 

Oto lista prawdopodobnie najbliższych siedmiu premier filmów związanych z filmowym światem Marvel Studios, chociaż tylko nowy Spider-Man ma ustaloną oficjalną datę premiery. Pozostałe filmy zobaczymy w kinach prawdopodobnie między 2020 a 2022 rokiem.

Spider-Man: Daleko od domu

Według najnowszych doniesień to właśnie Spider-Man: Daleko od domu, a nie Avengers: Koniec gry stanowić ma ostatni film trzeciej fazy Kinowego Uniwersum Marvela. Druga część solowych przygód Petera Parkera pokaże nam wycieczkę głównego bohatera po Europie, podczas której zbliży się do MJ (Zendaya) oraz spotka na swej drodze Nicka Fury’ego (Samuel L. Jackson), tajemniczego Quentina Becka (Jake Gyllenhaal) oraz zmierzy się z władającą żywiołami grupą Elementals. Jako reżyser powróci Jon Watts. Premiera już w lipcu.

Film o Czarnej Wdowie

Tak długo wyczekiwany, że mówi się, że już spóźniony, solowy film o Czarnej Wdowie ma w końcu ujrzeć światło dzienne. Dzieło to ma być prequelem i przybliżyć przeszłość postaci. W roli głównej powrócić ma oczywiście Scarlett Johansson, a co ciekawe wystąpić ma też znany z roli Zimowego Żołnierza Sebastian Stan. Za reżyserię odpowiadać ma australijska twórczyni Cate Shortland (Syndrom berliński), a scenariusz przygotować mają Jac Schaeffer i Ned Benson.

Przedwieczni

eternals

Przedwieczni mają opowiedzieć o losach tajemniczej rasy nieśmiertelnych herosów. Marvel zatrudnił do wyreżyserowania filmu chińską reżyserkę Chloé Zhao (The Rider, Pieśni braci moich). Scenariusz do filmu napisali natomiast Matthew i Ryan Firpo. Plotki mówią, że filmem Marvel chce wprowadzić do swojego kinowego uniwersum pierwszego otwarcie homoseksualnego superbohatera. Inne, że nieokreśloną rolę w produkcji negocjuje Angelina Jolie.

sequel Czarnej Pantery

czarna-pantera

Ogromny sukces komercyjny i artystyczny (jakkolwiek kontrowersyjny był to wybór, Czarna Pantera jest pierwszym filmem Marvel Studios nominowanym w głównej kategorii oscarowej) sprawił, że ogłoszenie pracy nad sequelem było czystą formalnością. Biorąc pod uwagę, że nie wiemy kompletnie, jak wyglądać będzie świat Marvela po Końcu gry, trudno powiedzieć cokolwiek o samym projekcie. Wiemy natomiast, że jako reżyser powróci twórca oryginału – Ryan Coogler. Swoje role powtórzyć ma też główna obsada, w tym rzekomo również… Michael B. Jordan.

sequel Doktora Strange’a

Doktor Strange być może nie cieszył się taką popularnością wśród widzów i krytyków co Czarna Pantera, ale sam bohater z pewnością aspirować będzie do jednych z najważniejszych postaci uniwersum, toteż zapowiedziany sequel nie powinien nikogo dziwić. Koniec części pierwszej sugeruje duży udział granego przez Chiwetela Ejiofora Mordo. Swoje role powtórzyć mają także Benedict Cumberbatch, Rachel McAdams i Benedict Wong. Za reżyserię odpowiadać będzie ponownie Scott Derrickson.

Film o Shangu-Chi

Marvel Studios idzie za ciosem i coraz mocniej stawia na dywersyfikację swoich bohaterów. Już niedługo mamy doczekać się pierwszego w historii marki superbohatera azjatyckiego pochodzenia. Shang-Chi to mistrz sztuk walki, który zadebiutował w komiksach w latach 70., na fali popularności Bruce’a Lee i jego Wejścia smoka. Początkowo nie posiadał żadnych nadprzyrodzonych zdolności, ale niedawno zyskał umiejętność tworzenia duplikatów samego siebie. Disney nie potwierdził oficjalnie prac nad filmem, ale według plotek Dave Callaham (Niezniszczalni) pracuje już nad scenariuszem.

Strażnicy Galaktyki vol. 3

Na skutek twitterowej afery, która doprowadziła do zwolnienia Jamesa Gunna z powierzonej mu wcześniej funkcji przygotowania kolejnej części Strażników Galaktyki, film zapowiedziany tuż po premierze części drugiej został przesunięty na bliżej nieznaną przyszłość. Ku zaskoczeniu chyba wszystkich Disney zmienił jednak zdanie i ponownie zatrudnił Gunna. Teraz reżyser związany jest jednak z realizacją dla konkurencji The Suicide Squad, toteż ekipa krnąbrnych obrońców kosmosu musi cierpliwie poczekać.

Na które z wymienionych filmów czekacie najbardziej? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA