search
REKLAMA
News

Wiemy, kto zagra VESEMIRA w drugim sezonie WIEDŹMINA!

Łukasz Budnik

28 lutego 2020

REKLAMA

Trwają już prace nad drugim sezonem Wiedźmina. Jedną z kwestii budzących zainteresowanie już po finale pierwszej serii było to, kto wcieli się w Vesemira, mentora Geralta z Rivii. Aktorem którego widzowie chętnie widzieli w tej roli był Mark Hamill – on sam zresztą sugerował, że czeka na propozycję od twórców serialu. Ostatecznie jednak to nie on zagra w Wiedźminie.

Jak poinformowało The Wrap, Vesemirem został Kim Bodnia, znany widzom z serialu Obsesja Eve. W opisie od Netflixa bohater został określony jako najstarszy i najbardziej doświadczony wiedźmin oraz ojcowska figura dla Geralta, niezwykle opiekuńczy wobec garstki pozostałych przy życiu łowców potworów. Showrunnerka serialu, Lauren Schmidt Hissrich, w swoim oświadczeniu wyraziła radość z powitania Bodni na pokładzie, jako że podziwiała jego talent. Dodała, że nie może się doczekać siły i ciepła, jaką aktor da postaci Vesemira, integralnej postaci w drugim sezonie.

Wcześniej zobaczymy tego bohatera w animowanym filmie osadzonym w świecie stworzonym przez Sapkowskiego – produkcja będzie zatytułowana  Nightmare of the Wolf.

Jak wiemy z wcześniejszych raportów, poza Bodnią do obsady dołączyli:

  • Kristofer Hivju (Gra o tron) jako Nivelle
  • Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) jako Lydia
  • Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel
  • Mecia Simson jako Francesca
  • Yasen Atour (Young Wallander) jako Coen
  • Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena
  • Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert

Zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina potrwają przez kolejne kilka miesięcy, a nowe odcinki zobaczymy zapewne w 2021 roku. Czekacie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA