search
REKLAMA
News

W ETERNALS zobaczymy pocałunek osób tej samej płci. Science fiction Marvela pierwszym takim filmem w MCU

Łukasz Budnik

17 lutego 2020

REKLAMA

W tym roku fani MCU będą mieli okazję obejrzeć dwa filmy z kolejnej fazy uniwersum. Pierwszym będzie Czarna Wdowa (premiera w maju), kolejnym: Eternals, ekranizacja przygód przedwiecznych kosmitów o boskich mocach, w której występują między innymi Salma Hayek, Angelina Jolie, Kit Harington, Richard Madden i  Kumail Nanjiani. 

Wiemy, że Eternals będzie przełomem w MCU, a to dlatego, że twórcy po raz pierwszy umieścili w scenariuszu otwarcie homoseksualną parę. Grający drugoplanową rolę Haaz Sleiman (otwarcie określający się jako osoba homoseksualna) potwierdził w wywiadzie dla NewNowNext, że jego postać ma scenę pocałunku z Phastosem, w którego wciela się Brian Tyree Henry. Postaci aktorów są w związku małżeńskim, wychowują też dziecko. O scenie pocałunku Sleiman powiedział:

To piękny, poruszający pocałunek – wzruszył wszystkich na planie. Bardzo ważne dla mnie jest pokazanie, jak kochająca i piękna może być homoseksualna rodzina. Brian Tyree Henry to wspaniały aktor, który pięknie odegrał swoją rolę. W pewnym momencie widziałem w jego oczach dziecięcą naturę. To istotne, aby przypomniano światu że wszystkie osoby homoseksualne były kiedyś dziećmi. Zapomina się o tym, bo zawsze opisuje się nas jako buntowników i w seksualny sposób – zapominamy o tej ludzkiej stronie.

Haaz Sleiman

Kevin Feige, prezes Marvel Studios, zapowiadał że w planach jest wprowadzenie większej liczby reprezentantów mniejszości do uniwersum. Do tej pory jedynym przedstawicielem był mężczyzna pojawiający się epizodycznie w Avengers: Końcu gry (zagrany przez reżysera filmu, Joe’a Russo). Wiemy, że w kolejnej części Thora grana przez Tessę Thompson Walkiria będzie poszukiwać swojej królowej.

Fabuła Eternals ma rozpocząć się po wydarzeniach z Avengers: Końca gry, gdy niespodziewana tragedia zmusi tytułową grupę do wyjścia z cienia i zjednoczenia się w walce ze starożytnym wrogiem ludzkości. 

Czekacie na tę produkcję?

Avatar

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA