search
REKLAMA
News

BARTOSZ BIELENIA stara się o rolę w serialu NETFLIXA

Filip Pęziński

16 lutego 2020

REKLAMA

Bartosz Bielenia (główna rola w nominowanym do Oscara Bożym ciele) ubiega się o rolę w serialowej ekranizacji kultowego komiksu Sandman Neila Gaimana. Za produkcję odpowiada Netflix. Aktor wziął udział w przesłuchaniu – jeszcze wczoraj po sieci krążyło nagranie, na którym mogliśmy zobaczyć jego casting, niestety zostało już usunięte.

Boże Ciało film otwarcia FKA

Komiksowy Sandman uznawany jest za opus magnum w dorobku niezwykle cenionego brytyjskiego pisarza – Neila Gaimana. Głównym bohaterem kultowego komiksu jest Władca Krainy Snów. Jak przeczytać możemy na stronie polskiego wydawcy dzieła, wartość tej opowieści przejawia się w zadziwiającym światotwórstwie, gdzie realizm łączy się z fantastyką, prawda z iluzją, a jawa ze snem, a całość stanowi wyraz intertekstualnej gry kulturowych znaczeń.

Myślicie, że Bartosz Bielenia ma szansę na na karierę za oceanem?

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA