search
REKLAMA
News

Twórca komiksów o DEADPOOLU poirytowany strategią Marvela i brakiem planów na trzeci film

Łukasz Budnik

9 maja 2020

663574 deadpool 2
REKLAMA

Mijają dwa lata od premiery Deadpoola 2. Grany przez Ryana Reynoldsa bohater należy teraz do Disneya, a kolejna odsłona jego przygód prawdopodobnie wchodziłaby już w skład kinowego uniwersum Marvela. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. Choć Reynolds sugerował ostatnio, że istnieją niezliczone możliwości na wykorzystanie tej postaci, a wcześniej dawał do zrozumienia, że spotykał się już z włodarzami Marvela (choć bez większych konkretów), ze słów współtwórcy postaci Deadpoola – Roba Liefelda – wynika, że kolejny film może trafić na ekrany dopiero za kilka lat. 

W rozmowie z Inverse, Liefeld wyraził swoją frustrację wobec strategii Kevina Feige, prezesa Marvel Studios, gdy został zapytany o Deadpoola 3.

Nie wiem. Ludzie nie chcą tego słyszeć, ale na szczęście jestem realistą. (…) Mamy dwa wspaniałe filmy i żyjemy w kulturze, która zawsze patrzy wprzód, bo wszystko co im się sprzedaje to “następny, następny, następny”. Panuje gorączka. Widzowie muszą ochłonąć i zdać sobie sprawę, że dwie pierwsze części wyszły w odstępie dwóch lat, natomiast teraz… Nie szaleję za aktualnymi planami Marvela.

Liefeld kontynuował:

Myślę sobie, hej, Feige, masz w ogóle jakiś plan? Twoim planem są “Eternals” i “Shang-Chi”? I “Czarna Wdowa”? Zamykają drzwi, Chris Evans się żegna, to samo Robert Downey Jr., Czarna Wdowa spada z klifu, prawie tracą Toma Hollanda… ale jesteście geniuszami, Marvel, jesteście geniuszami. (…) Najwcześniej uda się za cztery lata. Nie mogę się tym ekscytować. Mają zero, zero.

Twórca dodał, że jedynym powodem dla którego Deadpool 3 nadal nie powstaje jest fakt, że jeszcze nie ma na niego zamówienia i że Marvel powinien uwzględnić go w swoim planie.

Chcielibyście zobaczyć kolejne przygody Deadpoola? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA