search
REKLAMA
News

Robert Eggers “nie jest w stanie” oglądać swojej CZAROWNICY. Reżyser wyjaśnia

Robert Eggers w 2015 zadebiutował “Czarownicą: Bajką ludową z Nowej Anglii”.

Łukasz Budnik

11 kwietnia 2022

Film Review The Witch
REKLAMA

Wkrótce na ekrany trafi Wiking Roberta Eggersa, który zadebiutował w pełnym metrażu Czarownicą. Bajką ludową z Nowej Anglii z 2015 roku, gdzie odkryciem okazała się Anya Taylor-Joy. Podczas jednego z wywiadów promujących swoje najnowsze dzieło, twórca stwierdził, że nie jest w stanie oglądać własnego debiutu.

W rozmowie z The Guardian Eggers wyznał:

Szczerze, nie mogę teraz oglądać “Czarownicy”. Nie chodzi o to, że to zły film. Występy są znakomite. Jako filmowiec miałem jednak za mało umiejętności, żeby odpowiednio przenieść na ekran to, co było w mojej głowie. Potrafiłem to zrobić przy okazji “Lighthouse”. Jeśli chodzi o “Wikinga”, jestem dumny z tego filmu, ale nie wszystko jest takie, jak miałem nadzieję, że będzie. Chciałbym zrobić coś o podobnej skali, żebym mógł w pełni oddać to, co kryje się w mojej wyobraźni.

czarownica

Eggers dodał, że Wiking jest najbardziej rozrywkowym filmem, na jaki mógł sobie pozwolić, i nie osiągnąłby tego bez presji studia. Reżyser przyznał, że trudno opowiedzieć mu tradycyjną historię ze wstępem, środkiem i zakończeniem. Eggers w następnej kolejności chciałby zająć się mniejszym projektem, ponieważ “wreszcie czuje, że wie, jak stworzyć film”.

 Wiking zadebiutuje 22 kwietnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA