search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na film CRUELLA z Emmą Stone. “Anty-Disney”

Cruella trafi jednocześnie do kin i na Disney+, a premiera jest zaplanowana na 28 maja.

Łukasz Budnik

15 maja 2021

REKLAMA

Do sieci trafiły pierwsze reakcje na film Cruella, w którym Emma Stone wciela się w rolę słynnej antagonistki ze 101 dalmatyńczyków. Historia opowie o genezie tej postaci, poczynając od czasów, w którym nie używała jeszcze swojego przydomku i znana była jako Estella. 

Akcja  Cruelli ma dziać się w Londynie i przypadać na lata 70., w czasach gdy rządził punk rock. Estella zaprzyjaźni się z dwoma złodziejami i będzie z nimi działać na ulicach miasta. Jej dryg do mody wzbudzi w końcu zainteresowanie Baronowej von Hellman. Rozpocznie to bieg wydarzeń, który doprowadzi do tego, że Estella ulegnie swojej mrocznej stronie i stanie się gnaną zemstą Cruellą. Poza Stone w filmie zobaczymy Emmę Thompson, Paula Waltera Hausera oraz Joela Frya. Scenariusz do filmu napisał Jez Butterworth (Spectre, Na skraju jutra).

Pierwsze reakcje są bardzo pozytywne – krytycy zachwalają Emmę Stonę w roli tytułowej, komplementując także Emmę Thompson oraz Paula Waltera Hausera, nazywając go przezabawnym. Pojawiają się komentarze, że Cruella to niespodzianka roku, odważny, mroczny film który można określić mianem anty-Disney. Wspomina się o klimatach komiksów DC (przewinął się też Joker) oraz Diabeł ubiera się u Prady, a kostiumy i fryzury zasługują według krytyków na nominację do Oscara. Słowa uznania kierowane są też w stronę ścieżki dźwiękowej. Pojawiają się jednak zarzuty, że film jest za długi (trwa 2h i 15 minut). Poniżej wybrane tweety:

Warto przy tym podkreślić, że pierwsze reakcje umieszczane na Twitterze są bardzo często wyłącznie pozytywne. Embargo na recenzje schodzi 26.05 – wtedy poznamy więcej opinii krytyków.

Cruella trafi jednocześnie do kin i na Disney+, a premiera jest zaplanowana na 28 maja.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA