Słabe wyniki BAD BOYA Patryka Vegi w kinach

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

W miniony piątek zadebiutował nowy film Patryka Vegi – Bad Boy z Antonim Królikowskim, w którym kontrowersyjny reżyser podjął tematykę środowiska piłkarskiego. Wygląda na to, że nie była ona atrakcyjna dla widzów – rezultaty weekendowego box office’u mówią same za siebie. 

Według danych z Boxoffice.pl na Bad Boya wybrało się w ciągu weekendu niespełna 156 tysięcy osób. To słabszy rezultat niż zeszłotygodniowe otwarcie Zenka (które i tak było rozczarowujące) i najgorszy rezultat Vegi od czasu 2014 roku, kiedy do kin trafiły Służby specjalneBad Boy był pokazywany w 265 kinach i na 381 ekranach. Dla porównania – Politykę w ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania obejrzało 935 357 widzów, a w sam weekend – 658 746.

Na drugim miejscu podczas minionego weekendu znalazło się 365 dni, choć zaliczyło duży spadek w stosunku do zeszłego tygodnia, bo wynoszący aż 76%. Ekranizację powieści Blanki Lipińskiej obejrzało nieco ponad 117 tysięcy widzów, ale łącznie już niemal 1,5 miliona. Spadek zaliczył również wspomniany Zenek, którego obejrzało 81 369 widzów, 68% mniej niż w weekend otwarcia.

Najchętniej oglądanym filmem zagranicznym był Zew krwi z Harrisonem Fordem, a tuż za nim uplasowali się Dżentelmeni Guya Ritchiego.

Byliście w kinie na Bad Boyu?

Ostatnio dodane