search
REKLAMA
News

RICKY GERVAIS dostał propozycję bycia pierwszym komikiem W KOSMOSIE

Weronika Lipińska

11 stycznia 2021

REKLAMA

Ostatnio podczas rozmowy w programie The Tonight Show with Jimmy Fallon Ricky Gervais wspomniał, że dostał propozycję poprowadzenia pierwszego stand-upu zrealizowanego w przestrzeni kosmicznej. Dla wielu wyprawa w kosmos stanowi ostateczną granicę poznania, doświadczenie przygody niczym z kina science fiction. Jednak nie dla Gervaisa, komik odniósł się do sprawy z typowym dla siebie prześmiewczym pragmatyzmem.

Ricky Gervais jest nie tylko komikiem, ale też aktorem komediowym, scenarzystą oraz reżyserem. Stworzył m.in. oryginalną, brytyjską wersję serialu Biuro, a także Statystów i ostatnio After Life. Wystąpił w wielu filmach i serialach oraz udzielił głosu w kilku animacjach. Za swoją pracę zdobył liczne nagrody, m.in. statuetkę Złotego Globa dla najlepszego aktora za wytęp w Biurze i kilka Nagród BAFTA (w przewadze również za Biuro w kilku kategoriach). Zatem jeżeli już robić stand-up w kosmosie, to Gervais wydaje się logicznym wyborem. Jednak nie dla samego zainteresowanego. Podczas segmentu Wheel of Opinions w talk-show Jimmiego Fallona, komik wyraził swoją niepochlebną opinię na temat samego pomysłu.

Jest taki program, że leci się w kosmos na 15 minut i grupa miliarderów zaproponowała mi, żebym był pierwszym komikiem, który poleci i poprowadzi stand-up w kosmosie. Na co ja, że nie! Nie będę ryzykował. Jestem ostrożny nawet jak przechodzę na pasach. Poza tym, ci ludzie płacą jakieś 300 000 dolarów, żeby polecieć w kosmos i się porozglądać. I co, lecą, a tam Ricky Gervais przez 10 minut. Mogą mnie zobaczyć na YouTubie, a tu proszę, przewalili 300 000 dolarów. Niech wyjrzą przez okno – to druga sprawa. Ludzie mówią, polećmy w kosmos i spoglądają w górę. Jesteśmy w kosmosie! Jesteśmy w kosmosie w tej chwili, w samym jego środku. Nie zobaczymy stamtąd nic, czego nie widać stąd. To tak jakbym wstał z tego fotela, odszedł i powiedział – o, widzę stąd fotel.

Ricky Gervais i Penelope Wilton w “After Life”.

Gervais słynie z równie inteligentnego, co bezlitosnego poczucia humoru. W swoich żartach nierzadko porusza kwestie delikatne, trudne i skandaliczne –  dokładnie te, które w show biznesie zwykło się zamiatać pod dywan. Jego ostatni stand-up, Humanity, jak również oba sezony After Life można zobaczyć na Netfliksie.

Natomiast poniżej możecie obejrzeć wspomnianą rozmowę z Fallonem.

Zdjęcie główne pochodzi z portalu chortle.co.uk.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA