search
REKLAMA
News

Reżyser nowego HALLOWEEN wyreżyseruje sequel EGZORCYSTY? Nowe doniesienia

Łukasz Budnik

22 grudnia 2020

REKLAMA

Egzorcysta z 1973 roku to film powszechnie uznawany za jedno z najdoskonalszych osiągnięć kina grozy. Film Williama Friedkina opowiadał historię dziewczynki opętanej przez demona, nad którą egzorcyzmy miał przeprowadzić ksiądz grany przez Maxa von Sydowa. Produkcja doczekała się dwóch sequeli oraz prequeli (te jednak nie zostały dobrze przyjęte), powstał też serial, który utrzymał się na antenie przez dwa sezony. Według nowych informacji przekazanych przez “Observer”, horror ma się doczekać kolejnej kontynuacji.

Rozmowy w sprawie wyreżyserowania filmu prowadzi David Gordon Green, który jest odpowiedzialny za ostatnią odsłonę serii Halloween. Szczegóły na temat obsady, fabuły oraz potencjalnej daty premiery nie zostały jeszcze wyjawione. Kilka dni temu kwestię powrotu do serii poruszył sam William Friedkin – twórca kategorycznie odmówił, stwierdzając, że nie ma na świecie tyle pieniędzy i motywacji by miał wziął udział przy realizacji kolejnego filmu. Nadchodzącego Egzorcystę mają produkować Blumhouse Productions oraz Morgan Creek. Czekamy na więcej informacji.

Pierwszy Egzorcysta był ogromnym sukcesem. Zarobił 428 milionów dolarów przy budżecie 12 milionów, zdobył także Oscara za scenariusz adaptowany oraz montaż dźwięku, co więcej – był nominowany w głównej kategorii. Ostatni film z serii, Dominion: Prequel to the Exorcist, trafił na ekrany w 2005 roku.

Uważacie, że nowa część Egzorcysty to dobry pomysł?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA