search
REKLAMA
News

Rosja chce wyprzedzić TOMA CRUISE’A i jako pierwsza wysłać aktora w kosmos

Łukasz Budnik

22 grudnia 2020

REKLAMA

Na początku maja tego roku dowiedzieliśmy się, że Tom Cruise planuje dodać kolejny wyczyn do swojej bogatej kolekcji: nakręcić film w przestrzeni kosmicznej. Cruise nawiązał w tym celu współpracę z Elonem Muskiem i jego przedsiębiorstwem SpaceX, jak również z NASA, aby wspólnie zrealizować pierwszą produkcję fabularną powstałą częściowo w kosmosie, na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Według doniesień widowisko ma być wypełnionym akcją filmem przygodowym i kosztować około 200 milionów dolarów.

To nie pierwszy projekt filmowy, przy którym pracuje Musk – był już producentem Dziękujemy za palenie Jasona Reitmana. Reżyserem jest Doug Liman, z którym Cruise współpracował już przy okazji Na skraju jutra oraz Barry’ego Seala: Króla przemytu. Na profilu The Space Shuttle Almanac pojawiła się informacja, że panowie w październiku 2021 udają się w kosmos lotem turystycznym – prawdopodobnie na rekonesans.

Tymczasem SkyNews w zeszłym miesiącu poinformowało, że także Rosjanie planują realizację kosmicznych scen. Stacja Channel One współpracuje z rosyjską agencją kosmiczną Roscosmos i poszukuje aktorki, która wyruszy w kosmos aby wziął udział w kręceniu nowej produkcji zatytułowanej Challenge. Z informacji wynika, że zdjęcia miałyby się odbyć w czasie, gdy Cruise będzie przeprowadzać rekonesans, a więc w październiku 2021. Kobieta, która wystąpi w filmie, nie musi być profesjonalną aktorką, jednak ma zmieścić się w przedziale wiekowym 25-40 lat i być sprawna fizycznie (m.in. być w stanie przebiec kilometr w niecałe 3,5 minuty i zanurkować z wysokości trzech metrów). Brane pod uwagę są tylko obywatelki Rosji. Z informacji SkyNews wynika, że poszukiwany będzie także aktor, jednak w osobnym procesie. Film nie ma być widowiskiem science fiction, lecz realistyczną wersją tego, co może wydarzyć się w przyszłości.

Cruise pracuje na planie kolejnej odsłony Mission: Impossible (ostatnio głośno było o jego wybuchu złości na planie), a wkrótce zobaczymy go w sequelu Top Guna. Zanim on i Liman przystąpią do prac nad nowym filmem, aktor będzie musiał zakończyć zdjęcia do nowych przygód Ethana Hunta.

Co sądzicie o tej inicjatywie?

Zdjęcie główne: Market Research Activity

Źródło: IndieWire

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA