search
REKLAMA
News

Reżyser “Johna Wicka” zdradził, który film MCU chciał wyreżyserować. “Wiele zawdzięczam Marvelowi”

Chad Stahelski widział się na stanowisku reżysera jednego z filmów MCU.

Łukasz Budnik

3 sierpnia 2022

stahelski mcu
REKLAMA

W marcu przyszłego roku do kin trafia czwarta część serii John Wick, w której tytułową rolę powtórzy oczywiście Keanu Reeves. Reżyserem po raz kolejny został zaś Chad Stahelski, który stał też za kamerą poprzednich odsłon, a wcześniej miał owocną karierę jako kaskader.

Stahelski w nowym wywiadzie opowiedział o swojej znajomości z szefem Marvel Studios i głową MCU – Kevinem Feige. Twórca brał udział m.in. w realizacji Iron Mana 2 (jako kaskader) oraz Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, gdzie był reżyserem drugiej ekipy. Zdradził przy okazji, który film MCU miał chęć wyreżyserować.

Marvel miał duży wpływ na moją karierę i wiele im zawdzięczam. Kevin to świetny gość i wiele razy z nim pracowałem. Po “Johnie Wicku 3” znalazł sporo czasu, żeby ze mną pogadać. W pewnym sensie był moim mentorem. Rozmawiałem z nim niewiele razy, ale miał duży wpływ na mój sposób myślenia i podejście do pracy. Nawet zapytał mnie, co mogliśmy razem nakręcić. Odpowiedziałem, że będę z nim szczery i że “Blade” jest czymś, czym chciałbym się zająć.

mcu faza

Ostatecznie taka współpraca nie doszła do skutku. Za Blade’a, który wejdzie w skład 5. fazy MCU, odpowiedzialny jest Bassam Tariq, a film trafi na ekrany 3 listopada 2023 roku.

Z kolei John Wick: Chapter 4 zadebiutuje 24 marca 2023 roku i będzie bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części. Oprócz Reevesa, w filmie pojawią się Laurence Fishburne, Ian McShane, Lance Reddick, Bill Skarsgard, Donnie Yen, Rina Sawayama, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins oraz Clancy Brown. W przygotowaniu jest także piąta część, która pierwotnie miała być kręcona razem z czwartą.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA