search
REKLAMA
News

Nowa wersja serialu SZOGUN zadebiutuje w 2023 roku

Poprzedni “Szogun” emitowany był w 1980 roku.

Łukasz Budnik

3 sierpnia 2022

REKLAMA

W czerwcu zakończyły się prace na planie nowej wersji serialu Szogun, który oparty był na powieści Jamesa Clavella. W nowym artykule “Deadline” poinformowano, że produkcja trafi na antenę FX w 2023 roku. To druga ekranizacja książki Clavella – pierwsza trafiła na antenę w 1980 roku i okazała się hitem.

Główne role w serialu zagrają Hiroyuki Sanada (znany między innymi z Mortal Kombat) oraz Cosmo Jarvis (Peaky Blinders), którzy wcielają się w Yoshiego Toranagę i Johna Blackthorne’a, granych w 1980 roku przez Toshirô Mifune i Richarda Chamberlaina. Poza nimi w serialu występują m.in. Tadanobu Asano, Fumi Nikaido, Tokuma Nishioka, Néstor Carbonell, Yuki Kura, Tommy Bastow, Moeka Hoshi, Yoriko Doguchi oraz Yuuka Kouri.

 

Akcja serialu będzie się toczyć w feudalnej Japonii i opowiadać losy angielskiego podróżnika Blackthorne’a, który rozbija się u wybrzeży Japonii. Blackthorne na swojej drodze spotka Lorda Toranagę i wojowniczkę Lady Mariko (w tej roli Anna Sawai). Scenariusz nowej wersji napisali Justin Marks i Rachel Kondo.

Produkcja będzie mieć 10 odcinków. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA