search
REKLAMA
News

Ralph Fiennes i Hugh Laurie w nowej komedii Etana Coena (sprostowanie)

Anna Ciarkowska

8 stycznia 2017

REKLAMA

Sprostowanie: Reżyserem Holmesa i Watsona będzie nie Ethan Coen (co byłoby perspektywą wspaniałą i zapewne wyobrażenie takiego właśnie obrazu wpłynęło wczoraj na autorkę), ale Etan Cohen – scenarzysta komedii Jaja w tropikach czy Faceci w czerni 3. Pozostaje tylko przeprosić czytelników za pomyłkę i mieć nadzieję, że bracia Coen kiedyś zajmą się ogranym tematem Sherlocka Holmesa.

Coraz więcej wiadomo o nowym filmie Etana Coena Holmes i Watson. Właśnie dowiedzieliśmy się, że do obsady dołączy dwóch świetnych aktorów: Ralph Fiennes i Hugh Laurie. O tym, jak Coen potraktował postać detektywa, o którym, jak się wydaje, powiedziano już wszystko, dowiemy się w 2018 roku.

Fiennes i Laurie dołączą na planie do Willa Ferrella, który wcieli się w postać samego Sherlocka Holmesa, i Johna C. Reilly’ego, grającego doktora Johna Watsona. Duet Ferrell-Reilly ma już na koncie owocną komediową współpracę. W 2008 roku wystąpili w głównych rolach w filmie Bracia przyrodni w reżyserii Adama McKaya. Choć McKay obecnie pochłonięty jest produkcją Bad Blood z Jennifer Lawrence w roli głównej, zapowiada sequel „braterskiej” komedii. Wcześniej duet aktorski  wystąpił w 2006 roku w innym filmie McKaya – Ricky Bobby – Demon prędkości, gdzie towarzyszył im Sacha Baron Cohen. „Borat” miał zresztą w pierwszej wersji Holmesa i Watsona wcielić się w samego Sherlocka, z Ferrellem-Watsonem u boku. Cóż, nie da się ukryć, że Ferrell i Reilly po prostu do siebie pasują, a przy tym świetnie się dogadują poza planem i mają do swojej przyjaźni (i świata) mnóstwo dystansu, co pokazali, całując się swego czasu na meczu Lakersów.

Na razie nie wiadomo, w jakie postacie wcielą się Fiennes i Laurie. Fiennes nie tak dawno współpracował z braćmi Coen przy filmie Ave, Cezar!, Laurie w ostatnim czasie zagrał w dwóch serialach – Chance oraz Nocnym recepcjoniście (który przyniósł mu w tym roku nominację do Emmy oraz Złotych Globów)

Na ekranie zobaczymy  ponadto m.in. Kelly McDonalds, która grała w 2007 w filmie To nie jest kraj dla starych ludzi (i za rolę tę była nominowana do nagrody BAFTA), a w najbliższym czasie na dużym ekranie pojawi się w T2 Trainspotting. Pierwszy raz u Coena zagra Rebecca Hall, która występowała m.in. u Woody’ego Allena w Vicki Cristina Barcelona, a w tym roku na ekrany ma wejść film The Dinner, w którym gra u boku Richarda Gere’a.

Film powstaje na podstawie autorskiego scenariusza Etana Coena, ale oczywiście inspiracją będzie klasyczna proza sir Arthura Conana Doyle’a. Postać detektywa, która opisana została w sumie w czterech powieściach i 56 opowiadaniach, okazała się świetnym materiałem na bohatera filmowego. W sumie powstało około 250 produkcji filmowych i telewizyjnych, seriali i animacji, których bohaterem jest Sherlock i doktor Watson. Najgłośniejszą adaptacją powieści w ostatnich latach są dwa filmy z Robertem Downeyem Jr. w roli tytułowej – Sherlock Holmes z 2009 i  Sherlock Holmes: Gra cieni z 2011. Obie produkcje zarobiły ponad 500 milionów dolarów. Ponadto słynny detektyw, grany przez Jonny’ego Lee Millera (z Lucy Liu jako żeńskim Watsonem), jest głównym bohaterem serialu Elementary, którego 5. sezon można oglądać obecnie na CBS. Z kolei BBC parę dni temu wyemitowało pierwszy odcinek 4. sezonu Sherlocka z  Benedictem Cumberbatchem i Martinem Freemanem. Ciekawą wariacją na ten temat był z pewnością film Pan Holmes z 2015 roku z Ianem McKellenem w roli tytułowej.

Jak do tak ogranego tematu podejdzie Etan Coen? Można przypuszczać, że będzie całkiem zabawnie…

REKLAMA