search
REKLAMA
News

Producentka filmów o 007: “Bond nie powinien być kobietą”

Łukasz Budnik

16 stycznia 2020

REKLAMA

Trwa już promocja Nie czas umierać, ostatniego filmu z Danielem Cragiem w roli Bonda. Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że piosenkę do filmu zaśpiewa Billie Eilish, co wywołało poruszenie nie tylko wśród fanów serii. Tymczasem producentka filmu, Barbara Broccoli, odniosła się do innej interesującej kwestii: kto zastąpi Craiga w kolejnych odsłonach serii.

Choć jakiś czas temu krążyły plotki, że to nowa bohaterka grana przez Lashanę Lynch będzie wkrótce wiodącą postacią w serii, nie zapowiada się, by miały się one sprawdzić. Broccoli stwierdziła, że choć Bond może być różnego koloru skóry, to jednak zawsze będzie mężczyzną. Dlaczego?

Myślę, że dla kobiet powinniśmy tworzyć nowe, silne bohaterki. Nie ciekawi mnie rozwiązanie, w którym kobieta gra męską postać. Uważam, że kobiety są na to zbyt interesujące.

Nie czas umierać tak czy inaczej ma być krokiem do przodu, jeśli chodzi o kobiece postaci w serii. Według Any de Armas film jest kolejnym krokiem na drodze do tego, by uczynić je silniejsze, a scenarzystka Phoebe Waller-Bridge (autorka Fleabag) skupiała się na tym, by były one odpowiednio traktowane.

Kogo chcielibyście zobaczyć w roli Bonda?

Nie czas umierać trafi do polskich kin 3 stycznia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA