search
REKLAMA
News

Powstanie serialowa kontynuacja MILCZENIA OWIEC

Łukasz Budnik

13 stycznia 2020

REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że stacja CBS przymierza się do realizacji kontynuacji Milczenia owiec, skupionej na postaci Clarice Sterling. Serial ma być zatytułowany po prostu Clarice

Fabuła ma toczyć się rok po wydarzeniach z Milczenia owiec i być osobistą historią Sterling, która powraca aby tropić seryjnych morderców i przestępców seksualnych, a także zagłębia się w polityczny świat Waszyngtonu. Nie obsadzono jeszcze roli tytułowej – przypomnijmy, że w filmie grała ją Jodie Foster (zastąpiona w filmowej kontynuacji przez Julianne Moore). Hannibal Lecter prawdopodobnie nie pojawi się w serialu.

silence-of-the-lambs-jodie-foster-1

Powstał już scenariusz odcinka pilotażowego – musi on zostać obsadzony i zrealizowany, by CBS podjęło decyzję o zrealizowaniu pełnego sezonu, jednak nic nie wskazuje na to, by projekt miał ostatecznie wylądować w koszu. Scenarzystami i producentami wykonawczymi są Alex Kurtzman i Jenny Lume którzy cieszą się, że będą mogli przedstawić osobistą historię Clarice, jej zmagania i zwycięstwa.

Historię Clarice opisał w swoich książkach Thomas Harris – w dzieciństwie mieszkała z ojcem, policjantem, który został później zabity. Clarice trafiła do domu dziecka, a później dołączyła do FBI. Nie wiadomo, w jakim stopniu serial bazować będzie na materiale źródłowym.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA