search
REKLAMA
News

PIRACI Z KARAIBÓW: ZEMSTA SALAZARA – zobaczcie najnowszy zwiastun! (AKTUALIZACJA 2.03.2017)

Dawid Myśliwiec

2 marca 2017

javier bardem pirates of the caribbean dead men tell no tales
REKLAMA

Długo przyszło nam czekać na piątą odsłonę szalenie popularnej serii Piraci z Karaibów. Sześć lat potrzebowali Jack Sparrow i spółka, by zebrać siły i powrócić na wielki ekran. Tak naprawdę zostało nam jeszcze kilka miesięcy do majowej premiery Piraci z Karaibów: Martwi głosu nie mają, ale właśnie pojawiły się nowe materiały promocyjne filmu wstępny plakat i pierwszy zwiastun.

Trailer niestety wypada nieco rozczarowująco to zaledwie niespełna dwuminutowa sekwencja, w której widzimy kolejnego z odwiecznych wrogów Jacka Sparrowa, kapitana Salazara (w tej roli Javier Bardem), dokonującego wraz ze swoją załogą prawdziwej jatki na nienazwanym statku. Czarny charakter w pewnym momencie zbliża się do młodego marynarza (Brenton Thwaites), przekazując mu wiadomość wiadomo, nie najlepszą dla kapitana Czarnej Perły. I to w zasadzie tyle. Ciekawość, owszem, wzbudzona, ale zwiastun ogląda się po prostu jak fragment jednej z poprzednich części. Martwi głosu nie mają raczej nie wniesie do popularnej serii niczego nowego, choć postać grana przez Thwaitesa wprowadza do pirackiej sagi nowe pokolenie bohaterów.

dead men tell no tales brie larson

Plakat-teaser może się podobać znana z poprzednich plakatowych zapowiedzi czaszka stała się bardziej „metalowa”, a pojawiające się na niej złote wzory mogą sugerować, że Sparrow i spółka po raz kolejny będą mierzyć się z czymś niebezpiecznie mistycznym. W Martwi głosu nie mają zobaczymy większość znajomych postaci: Johnny’ego Deppa w roli Jacka Sparrowa, Orlando Blooma jako Willa Turnera czy Geoffreya Rusha wcielającego się we wroga/przyjaciela kapitana Barbossę. Pojawią się także nowi bohaterowie, jak wspomniani Salazar i Henry, grany przez Thwaitesa syn Turnera, próbujący odszukać ojca sprawującego władzę nad Latającym Holendrem jako Davy Jones. Piątą odsłonę serii wyreżyseruje natomiast norweski duet Joachim Roenning-Espen Sandberg, odpowiedzialny za zbliżoną tematycznie, choć kiepską Wyprawę Kon-Tiki, nominowaną kilka lat temu do Oscara.

Piraci z Karaibów to jedna z najbardziej kasowych sag filmowych naszych czasów i nie ma powodów, dla których kolejna jej część miałaby nie poradzić sobie w box office. Jednak już Na nieznanych wodach było filmem słabszym niż trzy poprzednie, dlatego istnieje obawa, że spadek jakości może postępować. Być może jednak zmiana reżyser i części obsady jest tym powiewem świeżości, którego potrzebują Piraci po tak długiej nieobecności.

korekta: Kornelia Farynowska


AKTUALIZACJA 2.03.2017

Jako że premiera piątej części serii o karaibskich piratach zbliża się wielkimi krokami (to już niespełna trzy miesiące!), w sieci pojawił się najnowszy zwiastun tej superprodukcji. Wydaje się, że niczego nie będzie jej brakować – zanosi się na kolejny pościg za Jackiem Sparrowem przez morza i lądy Karaibów, a tym razem głównym nemezis irytującego kapitana będzie Salazar (Javier Bardem), który w filmie Joachima Roenninga i Espena Sandberga wygląda zaiste obrzydliwie. Co jeszcze wiemy? Twórcy V odsłony Piratów okrutnie zeszpecili piękną Irankę Golshifteh Farahani, a na potrzeby scen retrospektywnych wygładzili kilka zmarszczek Johnny’ego Deppa. Dawną parę kochanków, Orlando Blooma i Keirę Knightley, w tej części zastąpią Brenton Thwaites i Kaya Scodelario, którzy w zwiastunie – mówiąc delikatnie – nie przekonują. Jednego można być pewnym – Jack Sparrow będzie Jackiem Sparrowem i może chociaż ta rola da chwilę oddechu Deppowi, którego kariera (a także życie prywatne) nie dostarczały mu ostatnio zbyt wielu powodów do radości.

W międzyczasie zmienił się oficjalny tytuł piątej części przygodowej serii, który teraz brzmi Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (no tak, bo Martwi głosu nie mają to był kiepski tytuł…).

Dawid Myśliwiec

Dawid Myśliwiec

Zawsze w trybie "oglądam", "zaraz będę oglądał" lub "właśnie obejrzałem". Gdy już położę córkę spać, zasiadam przed ekranem i znikam - czasem zatracam się w jakimś amerykańskim czarnym kryminale, a czasem po prostu pochłaniam najnowszy film Netfliksa. Od 12 lat z różną intensywnością prowadzę bloga MyśliwiecOgląda.pl.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA