search
REKLAMA
News

Nowy plakat filmu WIKING krytykowany przez internautów. “Żart”

“Wiking” zadebiutuje w Polsce 22 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

23 marca 2022

wiking anya
REKLAMA

Już za niecały miesiąc do polskich kin trafi Wiking, nowy film Roberta Eggersa – twórcy Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse.  Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitne dzieło. 

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem. Hereditary Ariego Astera. Skarsgård wciela się w księcia, który pragnie pomścić śmierć swojego ojca. Dziś film otrzymał kategorię R (przeznaczoną tylko dla dorosłych widzów), uzasadnioną krwawą przemocą i elementami seksualnymi.

Do sieci trafił nowy plakat widowiska; nie spotkał się on z pozytywnym przyjęciem ze strony widzów, którzy krytykują fakt, że brakuje mu oryginalności. Na Reddicie pojawiły się stwierdzenia, że grafika wygląda “niczym okładki filmów DVD rzuconych do kosza z promocjami”, a efekt końcowy zupełnie nie pasuje do stylu, do którego przyzwyczaił nas Eggers, i jawi się niczym żart. Jako przykład znacznie lepszej grafiki podaje się teaserowy plakat Wikinga, który zadebiutował kilka miesięcy temu. Niektórzy widzowie zauważają jednak, że sztampowy plakat ma większe szanse przyciągnąć widzów. Obie grafiki poniżej:

wiking plakat

wiking plakat teaser

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA