search
REKLAMA
News

NICOLAS CAGE jako DRACULA na zdjęciach z planu filmu “Renfield”

Nicolas Cage zagra u boku Nicholasa Houlta.

Łukasz Budnik

23 marca 2022

cage dracula
REKLAMA

W grudniu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Nicolas Cage zagra Draculę w filmie Renfield poświęconym R.M. Renfieldowi, słudze słynnego wampira. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcie aktora w charakteryzacji. 

Tytułowy bohater, znany z powieści Brama Stokera, to mężczyzna przebywający w zakładzie dla obłąkanych i wierzący, że przejmuje siły życiowe zjadanych przez niego żywych stworzeń. W Renfielda wciela się Nicholas Hoult, a produkcja powstanie dla Universal Pictures; będzie kolejną odsłoną tworzonego Uniwersum Potworów. Film wyreżyseruje Chris McKay (Wojna o jutro), a scenariusz stworzył Ryan Ridley, który pracował przy Ricku i Mortym. Według źródeł, całość ma mieć komediowy ton kojarzący się z Co robimy w ukryciu Taiki Waititiego. Postać Renfielda pojawiła się już między innymi w adaptacji z 1931 roku oraz w filmie Francisa Forda Coppoli z 1992 roku; wówczas zagrał go Tom Waits.

Poniżej zdjęcia przedstawiające Cage’a i Houlta.

 

cage dracula 1

cage dracula 2

cage dracula 3

Nicolasa Cage’a już w kwietniu zobaczymy w świetnie ocenianym przez krytyków filmie Nieznośny ciężar wielkiego talentu. Premiera Renfielda zaplanowana jest na 14 kwietnia 2023 roku.  Oprócz Cage’a i Houlta, w filmie zagrają Awkwafina, Ben Schwartz, Adrian Martinez, Shohreh Aghdashloo, Bess Rous oraz James Moses Black.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA