search
REKLAMA
News

Nowe zdjęcia promocyjne z filmu WIKING Roberta Eggersa

“Wiking” zadebiutuje w Polsce 22 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

20 lutego 2022

REKLAMA

Już wkrótce Robert Eggers – twórca Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii oraz Lighthouse pokaże widzom swój nowy projekt, tym razem o ogromnej skali – Wiking. Sam reżyser wspominał, że to jego najbardziej ambitne dzieło.

Eggers napisał scenariusz wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Alexander Skarsgård (jako książę Amleth, który chce pomścić ojca Horvendilla), Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk. Produkuje Lars Knudsen, który stał też za Midsommar oraz Dziedzictwem. Hereditary Ariego Astera.

Eggers na łamach Total Film wspomniał kilka tygodni temu, że Skarsgård przeszedł niezwykłą transformację na potrzeby roli. Zaś sam aktor stwierdził:

[Eggers] to absolutny perfekcjonista, ale i geniusz. Przed “Wikingiem” nie pracowałem nad czymś tak skrupulatnie wystylizowanym. Trzeba było na to patrzeć jak na taniec aktorów z kamerą, bo ciągle byliśmy w ruchu. Jeśli coś się nie zgrało, trzeba było zaczynać od nowa. Nigdy nie byłem tak zmęczony, jak po tych sześciu miesiącach.

Do sieci trafiły nowe zdjęcia przedstawiające m.in. bohaterów Skarsgårda i Hawke’a. Ten drugi wciela się w ojca głównego bohatera, który na oczach syna został zabity przez własnego brata Fjölnira.

Widowisko zadebiutuje 8 kwietnia 2022 roku, w Polsce zaś 22 kwietnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA