search
REKLAMA
News

Noah Schnapp potwierdził, że Will ze STRANGER THINGS jest gejem. “Jest zakochany w Mike’u”

Schnapp potwierdził podejrzenia fanów “Stranger Things”.

Łukasz Budnik

15 lipca 2022

REKLAMA

W nowym wywiadzie z “Variety” Noah Schnapp potwierdził to, co podejrzewali fani Stranger Things i co mocno zostało zasugerowane zwłaszcza w ostatnim sezonie – Will Byers jest osobą homoseksualną i żywi uczucia do swojego przyjaciela, Mike’a Wheelera (Finn Wolfhard).

Schnapp, który wcześniej utrzymywał, że orientacja Willa to kwestia interpretacji, tym razem stwierdził:

W tym sezonie jest dość oczywiste, że Will czuje coś do Mike’a. Sugerowane to było już w poprzednich sezonach, nawet w pierwszym, a wątek ten powoli się rozwijał. W czwartym sezonie gram już po prostu postać, która kocha swojego najlepszego przyjaciela i nie wie, czy zostanie zaakceptowana. Czuje się jak pomyłka, która nie pasuje do reszty. Will zawsze się tak czuł. Jego przyjaciele mają dziewczyny i wpisują się w jakieś grupy. Will nigdy czegoś takiego nie znalazł. Pewnie dlatego widzowie mówią mi, że kochają Willa i utożsamiają się z nim. To taka realna postać.

Schnapp opowiedział też o głośnej scenie, w której Will pośrednio mówi Mike’owi o swoich uczuciach, opowiadając o tym, jak ważny jest dla Jedenastki.

Gdy grałem tę scenę, bardzo mocno płakałem. Ostatecznie zostało to pokazane subtelniej. Podoba mi się, jak to zmontowali. Tamten dzień był frajdą. Uwielbiam grać Willa, a ta scena była dla jego postaci bardzo ważna, bo w zasadzie potwierdziła prawdę: kocha swojego przyjaciela i nie wie, jak mu o tym powiedzieć.

Schnapp zdradził też, że późniejszej sceny rozmowy Willa z Jonathanem w kuchni pizzerii nie było pierwotnie w scenariuszu – więcej tutaj.

Według twórców serialu, Will odegra istotną rolę w piątym, finałowym sezonie Stranger Things.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA