search
REKLAMA
News

Will będzie ważnym bohaterem 5. sezonu STRANGER THINGS. Twórcy mówią, czego się spodziewać po finale

Co czeka Willa w piątym sezonie “Stranger Things”?

Łukasz Budnik

6 lipca 2022

REKLAMA

Na ten moment nie wiemy dokładnie, jak potoczą się dalsze losy bohaterów Stranger Things, ale wygląda na to, że w piątym sezonie wrócimy do korzeni serialu. W nowym wywiadzie twórcy hitu Netflixa, bracia Duffer, rzucili trochę światła na to, czego możemy się spodziewać w finałowej serii.

Okazuje się, że więcej uwagi poświęcimy Willowi Byersowi. Po tym, jak bohater Noaha Schnappa miał istotną rolę w pierwszym sezonie, w kolejnych było go już mniej, co nie przypadło do gustu fanom tej postaci, którzy zarzucali, że nie ma na nią pomysłu. Teraz ma się to odmienić. Dufferowie mówią:

Will będzie w centrum uwagi w piątym sezonie, a jego podróż odegra dużą rolę. Widzimy, że wchodzi w dorosłość, co w jego przypadku jest dużym wyzwaniem, także ze względu na aspekty paranormalne. Ale zaczyna stawać na własnych nogach.

Dufferowie dodali:

Serial zatoczy w finale koło i nawiąże do pierwszego sezonu. Zobaczymy to w wątkach kilku postaci. Nie tylko Willa, ale też np. Steve’a, Nancy i jej relacji z Jonathanem. Bohaterowie postawili już kilka kroków, ale ta podróż się jeszcze nie skończyła. Wszystko odegra ogromną rolę w następnym sezonie.

Scenarzyści zapowiedzieli też, że finałowy sezon będzie mieć krótsze odcinki, ponieważ bohaterowie od razu mają świadomość, z jakim zagrożeniem się mierzą.

Z finału czwartego sezonu wiemy, że Will wciąż czuje obecność Vecny; podsyca to teorie, że antagonista zechce opętać tego bohatera, a nawet uczynić z niego swojego pomocnika.

Piąty sezon prawdopodobnie zadebiutuje w 2024 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA