search
REKLAMA
News

Nie żyje francuski aktor GASPARD ULLIEL. Grał Hannibala Lectera, pojawi się w “Moon Knight” Marvela

Ulliel miał 37 lat.

Łukasz Budnik

19 stycznia 2022

ulliel 1
REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że w wieku 37 lat zmarł francuski aktor Gaspard Ulliel. Według agencji prasowej AFP, śmierć nastąpiła w wyniku wypadku na nartach i kontuzji głowy. Do szpitala został przetransportowany helikopterem. Potwierdziła to rodzina aktora.

Ulliel urodził się 25 listopada 1984 roku. Gdy miał 11 lat, zostałem kandydatem agencji dla młodych aktorów, którą otworzyli znajomi jego rodziców. Wkrótce dostał angaż do kilku francuskich seriali i filmów telewizyjnych. Role w Letnim zawrocie głowy oraz Zabłąkanych przyniosły mu  nominację do nagrody Césara w kategorii Najbardziej Obiecującego Aktora. Statuetkę w tej kategorii zdobył z kolei za rolę w Bardzo długich zaręczynach. W filmie Hannibal: Po drugiej stronie maski wcielił się w tytułową rolę Hannibala Lectera. Nagrodę Césara otrzymał także za występ w To tylko koniec świata Xaviera Dolana.

ulliel 2

Ostatnim pełnometrażowym filmem z jego udziałem jest Sibyl z 2019 roku.

30 marca zadebiutuje serial Marvela, Moon Knight, w którym Ulliel zagrał rolę Antona Mogarta / Midnight Mana. Wczoraj pojawił się zwiastun produkcji.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA