search
REKLAMA
News

Oscar Isaac jako MOON KNIGHT w zwiastunie kolejnego serialu MCU

“Moon Knight” zadebiutuje w marcu.

Łukasz Budnik

18 stycznia 2022

moon knight moon knight
REKLAMA

Zbliża się premiera Moon Knight, kolejnego serialu Disney+ osadzonego w świecie kinowego uniwersum Marvela. Do sieci trafił oficjalny zwiastun nadchodzącej produkcji.

W komiksach Moon Knight to Marc Spector, były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Khonshu. Jego moc zależy od fazy Księżyca. Moon Knight walczy z przestępczością w Los Angeles tworząc sobie różne tożsamości.  W opisie nadchodzącej adaptacji czytamy, że w serialu poznamy bohatera jako Stevena Granta, pracownika sklepu z pamiątkami, który odkrywa, że ma dysocjacyjne zaburzenia osobowości po tym, jak doświadcza utrat przytomności i widzi wspomnienia z innego życia. Jedną z jego tożsamości jest wspomniany Marc Spector – muszą pracować razem, gdy zostają rzuceni w śmiertelną tajemnicę wśród potężnych bogów Egiptu.

W rolę Moon Knighta wciela się Oscar Isaac, a jego antagonistę zagra Ethan Hawke. Showrunnerem i scenarzystą jest Jeremy Slater (The Umbrella Academy). Reżyserią odcinków zajęli się Justin Benson i Aaron Moorhead oraz Mohamed Diad.

Premiera serialu została zaplanowana na 30 marca.

moon knight plakat

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA