search
REKLAMA
News

NICOLE KIDMAN mówi o STANLEYU KUBRICKU i kręceniu rozbieranych scen w OCZACH SZEROKO ZAMKNIĘTYCH

Łukasz Budnik

10 października 2020

Oczy szeroko zamkniete 2
REKLAMA

Nicole Kidman promuje właśnie Od nowa, nadchodzący serial HBO autorstwa Davida E. Kelleya, twórcy Wielkich kłamstewek. Przy okazji jednego z wywiadów aktorka podzieliła się doświadczeniami z pracy nad Oczami szeroko zamkniętymi Stanleya Kubricka i opowiedziała o tym, w jaki sposób rozwiązali kwestię scen, gdy musiała być całkowicie naga.

Kidman przyznała, że Kubrick zapewnił jej komfort w tej kwestii. Jako że aktorka nie czuła się pewnie w związku z realizacją scen z nagością, reżyser zaproponował że pokaże jej te ujęcia zanim jeszcze trafią do ostatecznego montażu – w ten sposób ona sama mogła mieć ostatnie słowo na temat tego, czy dany fragment może znaleźć się w filmie (nie odmówiła jednak żadnego z nich). Aktorka bardzo pochwala takie podejście i przekonuje, że czuje się dzięki temu bezpieczna gdy realizuje trudne sceny.

Fantastyczne położenie dla kobiety – mieć porozumienie z reżyserem, które pozwala mi na granie rozbieranych scen, bo czuję się bezpieczna. Tak naprawdę nie mierzymy się z seksualnością – ja mogę to robić, ale nie zamierzam być eksploatowana. Dopiero wtedy mogę pójść wspólną drogą. Uwielbiam relację między aktorem a reżyserem. Gdy jest czysta, jest wyjątkowa.

Kidman zapewniła też, że praca z Kubrickiem nie była tak trudna, jak przedstawiają to media, a na planie mieli dobry kontakt – jedli wspólne posiłki oraz oglądali programy dokumentalne o zwierzętach, które Kubrick nazywał znacznie milszymi od ludzi.

Lubicie Oczy szeroko zamknięte?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA