search
REKLAMA
News

GEORGE R.R. MARTIN mówi o tym, jakie spoilery z nadchodzących książek zdradził scenarzystom GRY O TRON

Łukasz Budnik

10 października 2020

REKLAMA

Dzięki premierze książki Fire Cannot Kill A Dragon: Game of Thrones and the Official Untold Story of the Epic Series autorstwa Jamesa Hibberda, fani Gry o tron są codziennie zasypywani kolejnymi ciekawostkami zza kulis serialu. Portal Screen Rant opublikował właśnie kolejną z nich, cytując wypowiedź George’a R.R. Martina. Autor książkowego pierwowzoru opowiedział o tym, jakie trzy rzeczy z wciąż nieopublikowanych książek zdradził showrunnerom serialu.

W momencie premiery Gry o tron na HBO pisarz miał zamiar skończyć kolejne części serii nim serial dobiegnie końca, tak się jednak nie stało. Zapowiadane Winds of Winter wciąż nie trafiło na sklepowe półki, wobec czego od pewnego momentu scenarzystom skończył się materiał źródłowy, a Martin musiał zdradzić, jakie ma plany wobec niektórych postaci. Z Davidem Benioffem i D.B. Weissem spotkał się w 2013 roku i przekazał trzy istotne kwestie. Autor mówi:

To nie było łatwe. Nie chciałem podawać swoich książek na tacy, nie jest mi łatwo mówić o ich zakończeniu. Każdy bohater kończy w inny sposób. Powiedziałem im, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie oraz zdradziłem dwa twisty – o Hodorze i “hold the door” oraz decyzji Stannisa o spaleniu swojej córki. Nie rozmawialiśmy o wszystkich bohaterach, w żadnym wypadku.

Fakt, że serial niejako stał się spoilerem dotyczącym wydarzeń książek, nie oznacza, że poszczególne wydarzenia przebiegną w nich dokładnie tak samo, jak w produkcji HBO. Martin przekazał na przykład, że scena śmierci Hodora nie będzie na papierze wyglądać w ten sam sposób (więcej tutaj), zatem czytelnicy wciąż mogą liczyć na pewne niespodzianki.

Czekacie na kolejne powieści Martina?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA