search
REKLAMA
News

Michelle Yeoh jest pod wrażeniem pracy Jamesa Camerona na planie AVATARA 2. “To geniusz”

“Avatar 2” zadebiutuje 16 grudnia.

Łukasz Budnik

13 kwietnia 2022

avatar
REKLAMA

W zeszłym roku minęło 12 lat od premiery filmu Avatar Jamesa Camerona, jednak wciąż czekamy na kontynuację tego widowiska. W 2020 roku James Cameron potwierdził, że zdjęcia do sequela zakończyły się w Nowej Zelandii i rozpoczynają się prace nad efektami specjalnymi. 

Avatar 2 ma skupić się tematycznie na rodzinie. Zobaczymy syna Jake’a i Neytiri – Milesa Socorro, w którego wciela się Jack Champion. Bohater opisywany jest jako centrum potencjalnego konfliktu bohaterów. Urodził się w centrum wojskowym ludzi na Pandorze, ale był zbyt młody, by zabrać go na Ziemię, zatem został wychowany w dżungli. Producent Jon Landau wyjaśnił, że choć Jake go przygarnął, Neytiri zawsze widziała Milesa jako przedstawiciela tych, którzy zniszczyli jej dom i zabili jej ojca, a to nadaje dynamiki ich relacji. Landau tłumaczy, że Jake pochodzi ze świata ludzi, z kolei Neytiri ze świata Na’vi, są zatem jak para osób różnej rasy, która wychowuje kogoś, kto czuje, że nie należy do żadnej z nich. W ramach fabuły Jake i jego rodzina spotkają nowy klan, który żyje w wodnym środowisku.

Tymczasem na temat Avatara 2 wypowiedziała się ostatnio Michelle Yeoh, która dołączyła do serii Camerona przy okazji kontynuacji. W rozmowie z EW aktorka stwierdziła:

Tak, jestem w kontynuacjach “Avatara” i, jak wiecie, nie mogę za wiele o tym mówić. Ale dajcie spokój, to James Cameron! Kręciliśmy przez kilka tygodni i byłam pod wielkim wrażeniem jego pracy i energii. To geniusz, chodzący geniusz. Bardzo mi się podobało to doświadczenie i nie mogę się doczekać powrotu, na który mam nadzieję.

Avatar 1

Kilka tygodni temu o Avatarze 2 mówiła też Zoe Saldana, która miała okazję zobaczyć już fragment filmu.

Samo mówienie o tym może mnie wzruszyć, ale było mi dane obejrzeć 20 minut drugiej części tuż przed końcem zeszłego roku. Odebrało mi mowę, płakałam. Nikt nie wie, że Jim [Cameron] też łatwo się wzrusza, więc… [śmiech]. Historia będzie zniewalająca. “Avatar 2” to z pewnością poziom wyższy niż część pierwsza, więc musicie się naprawdę przygotować. To będzie przygoda, której nie zapomnicie.

W sequelu powrócą jeszcze Sam Worthington, Stephen Lang i Sigourney Weaver. Do obsady dołączają Kate Winslet, David Thewlis, Jemaine Clement, Oona Chaplin, Edie Falco i Cliff Curtis. Premiera Avatara 2 zaplanowana jest aktualnie na 16 grudnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA