search
REKLAMA
News

MARK STRONG twierdzi, że pijacka noc z DANIELEM CRAIGIEM kosztowała go rolę w filmie o BONDZIE

Strong starał się o rolę przeciwnika Bonda.

Łukasz Budnik

5 czerwca 2021

REKLAMA

Na ekranach kin oglądać można Cruellę, gdzie jedną z drugoplanowych ról gra Mark Strong. Aktor ma za sobą już występ w wielu popularnych filmach (m.in. Sherlock HolmesShazam! i seria Kingsman), a w ostatnim wywiadzie zdradził, że starał się też o udział w cyklu o Jamesie Bondzie. Roli jednak nie dostał, a związany z tym był późniejszy odtwórca 007 – Daniel Craig.

W rozmowie z “There’s Something About Movies” Strong przyznał, że w latach 90., w erze Pierce’a Brosnana, starał się o rolę złoczyńcy w jednej z odsłon serii. Dzień wcześniej aktor wybrał się jednak na miasto z Craigiem, co skończyło się wypiciem sporej ilości alkoholu, a w efekcie – dużym kacem.

Nauczyłem się swoich kwestii, a potem poszedłem się napić i się upiłem. Przesadziłem i nazajutrz mocno kacowałem.

Strong miał się zaprezentować przed ośmioma osobami, a jego casting okazał się porażką.

Zacząłem, a potem zapomniałem moich kwestii, wszystko mi się posypało. Pociłem się… To było okropne doświadczenie, ale wyciągnąłem z niego lekcję. Ironiczne jest to, że noc wcześniej upijałem się z Danielem Craigiem. Zwalam winę na niego!

Sam Craig otrzymał rolę Bonda kilka lat później, a pierwszy raz zaprezentował się jako agent 007 w Casino Royale z 2006 roku. Z kolei Strong wpisał do swojego aktorskiego CV role innych złoczyńców – antagonistów grał we wspomnianym Sherlocku Holmesie Shazamie!, jak również w Kick-Assie.

Tymczasem od dziś wiemy, że Cruella doczeka się sequela. Okaże się, czy Strong powtórzy swoją rolę. 

Zdjęcie główne: IndieWire

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA