search
REKLAMA
News

LeBron James skrytykował finał SQUID GAME. Twórca serialu odpowiedział. “Widziałeś KOSMICZNY MECZ 2?”

“Squid Games” okazało się największym hitem Netfliksa.

Łukasz Budnik

27 października 2021

REKLAMA

17 września na Netfliksie pojawił się serial Squid Game, oryginalna produkcja z Korei. Szybko stała się ona prawdziwym fenomenem na całym świecie. Po miesiącu serial można było już nazwać największym przebojem w historii Netflixa.

Uwaga! Poniżej spoilery dotyczące zakończenia Squid Game.

Przedstawiciele platformy poinformowali, że w ciągu czterech tygodni po premierze Squid Game zainteresowało 111 milionów widzów. Do tej pory żaden serial nie osiągnął takiego wyniku – koreański hit pokonał dotychczasowego lidera, Bridgertonów, których w ciągu czterech tygodni zobaczyły 82 miliony gospodarstw domowych. Przy tym Squid Game wygenerowało dla Netfliksa zysk w postaci prawie 900 milionów dolarów. Twórca serialu – Hwang Dong-hyuk – chciałby kontynuować historię, ale póki co nie dostał jeszcze zielonego światła od platformy. Tymczasem w wywiadzie z The Guardian reżyser i scenarzysta odniósł się do słów LeBrona Jamesa, który na konferencji prasowej skrytykował finał pierwszego sezonu, mówiąc:

Nie podobało mi się zakończenie. Wiem, że miało być furtką do drugiego sezonu, ale wsiądź do tego je*anego samolotu i spotkaj się z córką. Co ty wyprawiasz?

Hwang Dong-hyuk ze śmiechem skomentował wypowiedź koszykarza nawiązując do filmu Kosmiczny mecz: Nowa era, kontynuacji kultowej produkcji z 1996 roku. Sequel, w którym główną rolę zagrał właśnie James, spotkał się z krytyką ze strony widzów i recenzentów. Twórca Squid Game stwierdził:

Widziałeś “Kosmiczny mecz 2”? LeBron James jest fajny i może mówić, co mu się podoba. Szanuję to i jestem wdzięczny za to, że obejrzał cały serial. Ale nie zmieniłbym zakończenia. Jest moje. Jeśli ma zakończenie, które by go satysfakcjonowało, mógłby zrobić własny sequel. Dałbym mu wtedy znać, że podoba mi się jego serial, z wyjątkiem zakończenia.

Odpowiedź dotarła już do Jamesa:

Przypomnijmy, że w finale pierwszego sezonu główny bohater Squid Game w ostatniej chwili rezygnuje z odwiedzin u córki w USA i postanawia raz na zawsze zakończyć turniej w którym ofiarą padają dziesiątki zawodników.

Podobało wam się zakończenie Squid Game?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA