search
REKLAMA
News

Lee Jung-jae ze SQUID GAME tłumaczy, dlaczego sukces serialu jest dla niego czymś słodkogorzkim

“Squid Game” okazało się wielkim hitem Netflixa.

Łukasz Budnik

7 listopada 2022

squid game 1
REKLAMA

17 września 2021 roku na Netfliksie pojawił się serial Squid Game, oryginalna produkcja z Korei. Szybko stała się ona prawdziwym fenomenem na całym świecie. W ciągu czterech tygodni po premierze zainteresował 111 milionów widzów – wcześniej żaden serial nie osiągnął takiego wyniku. 

Twórca serialu, Hwang Dong-hyuk, pracuje już nad drugim sezonem swojego przeboju, który został oficjalnie potwierdzony przez Netflixa. Tymczasem na temat sukcesu oryginału wypowiedział się aktor Lee Jung-jae, który zagrał główną rolę (i otrzymał za nią nagrodę Emmy). Według niego, powodzenia serialu ma słodkogorzki wymiar.

Oczywiście, cieszę się, ale to słodkogorzkie. Świetnie, że koreańska produkcja jest oglądana i doceniona na świecie. Pomyślmy jednak o tym, jakie motywy porusza “Squid Game” – jak daleko możemy się posunąć, aby zdobyć majątek i do czego się uciekniemy. Fakt, że wybrzmiało to dla tak wielu ludzi na świecie jest niepokojący. Ma się wrażenie, że to rzeczywistość dla mnóstwa osób, a to mnie bardzo smuci. Jako aktorzy musieliśmy ukazać doświadczenia tych osób, co było okropne. Im piękniejszy był plan gry, a ona sama zdawała się być dziecinna i zabawna, tym gorsze to było dla postaci i dla nas jako aktorów. Myślę o tym, co wydarzyło się w serialu. Sprawił on, że ponownie przemyślałem to, jak patrzę na świat.

squid game

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie powróci Squid Game

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA