search
REKLAMA
News

Kto zagra w SUPERMAN: LEGACY? Poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy wciąż walczą o rolę

Kto ma największe szanse na zagranie Supermana i Lois Lane?

Łukasz Budnik

9 czerwca 2023

REKLAMA

Pod koniec stycznia James Gunn i Peter Safran ogłosili, jakie projekty DC zobaczymy pod ich rządami w pierwszej kolejności. Wśród nich znalazł się m.in. nowy film o Supermanie, w którym jednak nie zobaczymy Henry’ego Cavilla, lecz nowego aktora. Kto aktualnie ma największe szanse na występ w produkcji pisanej i reżyserowanej przez Gunna?

Według Deadline, głównymi kandydatami do zagrania Supermana są Nicholas Hoult (Menu), David Corenswet (Hollywood) oraz Tom Brittney (Grantchester), zaś o rolę Lois Lane walczą Emma Mackey (Sex Education), Rachel Brosnahan (Wspaniała pani Maisel) oraz Phoebe Dynevor (Bridgertonowie). Aktorzy mają pojawić się na zdjęciach próbnych, gdzie zaprezentują się przed Gunnem i Safranem.

Hoult Corenswet Tom Brittney Mackey Brosnahan Dynevor

 

Superman: Legacy ma być “prawdziwym startem” planów twórcy i Safrana na DCU. Nie ma być to historia o genezie bohatera, ale opowieść o tym, jak musi znaleźć równowagę między swoim pochodzeniem i ziemskim wychowaniem. Film ma zadebiutować 11 lipca 2025 roku. Gunn skomentował sprawę:

Tak, reżyseruję “Superman: Legacy”. Mój brat wyznał, że gdy zobaczył datę premiery, zaczął płakać. Zapytany czemu, odparł, że to urodziny taty. Nie zdawałem sobie z tego sprawy. To była długa droga. Już lata temu proponowano mi film o Supermanie. Pierwotnie się nie zgodziłem, bo nie znałem unikalnego, zabawnego i emocjonalnego sposobu na to, by godnie zaprezentować Supermana. Niecały rok temu dostrzegłem, jak jego rodzice z Kryptona i z farmy Kansas kształtują jego i jego wybory. Postanowiłem napisać scenariusz, ale wahałem się przed podjęciem się roli reżysera. To, że coś piszę, nie znaczy, że czuję to na poziomie wizualnym i emocjonalnym. Ostatecznie jednak pokochałem ten scenariusz i cieszę się, że zaczynamy tę podróż.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA