search
REKLAMA
News

“KLER” ZBIERA NA TACĘ ZA GRANICĄ, BĘDZIE SEQUEL “ONI ŻYJĄ”. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

19 października 2018

REKLAMA

Wiemy, że nie macie czasu, by śledzić wszystkie newsy ze świata kina, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych tygodnia.

Sequel Oni żyją Carpentera ma szanse na powstanie?

Przypominam, że aż trzy filmy z genialnej filmografii reżysera są obecnie remake’owane: Halloween (który już zbiera pierwsze, pozytywne, recenzje), Wielka draka w chińskiej dzielnicy (z udziałem The Rocka, bez udziału Carpentera) oraz Ucieczka z Nowego Jorku (z Robertem Rodriguezem na pokładzie). Ostatnio filmowiec w wywiadzie z portalem Den of Geek powiedział, że sequel faktycznie może powstać. Pomyślmy: z dzisiejszym politycznym klimatem i… Dwayne’em Johnsonem? Kto wie, kto wie. Przyszedłem tutaj żuć gumę i hejtować sequele i remaki, ale… w ten jeden wierzę.

Imię Róży jako serial

Najsłynniejsza powieść Umberto Eco, zekranizowana już raz z Seanem Connerym, doczeka się serialowej wersji. W obsadzie: John Turturro (!), James Cosmo, Rupert Everett i Piotr Adamczyk (!!). Nasz rodak wcieli się w postać brata Severinusa, którego w pierwszej wersji grał “ten ruski aktor”, Elya Baskin. Czyli blok wschodni nadal na swoim miejscu. Nie wypada nie czekać!

Ostatni Jedi najlepszym filmem z serii Gwiezdne wojny wg algorytmu Rotten Tomatoes

Amerykańscy naukowcy… tfu, programiści z serwisu rottentomatoes.com przygotowali algorytm, który bierze pod uwagę zarówno oceny krytyków, jak i publiczności, pomija rosyjskie boty i neonazistowskie bojówki i wylicza, który film jest najlepszy. Na pierwszy ogień poszedł gatunek science fiction. Z rankingu można dowiedzieć się, że Przebudzenie mocy jest w ocenie krytyków i publiczności lepszym filmem od Imperium kontratakuje, a w ogóle najlepszą odsłoną serii zapoczątkowanej przez George’a Lucasa jest Ostatni Jedi. Na pierwszym miejscu listy znalazł się najnowszy Mad Max.

Aha, w tym rankingu Star Trek z 2009 jest na 12. miejscu, wyżej od Odysei kosmicznej.

Film o czarownicach od twórcy Zejścia

Neil Marshall ledwo skończył zdjęcia do nowego Hellboya i już angażuje się w nowy projekt. Horror The Reckoning ma opowiadać o siedemnastowiecznej, młodej dziewczynie z Anglii, która odrzuca zaloty bogatego mężczyzny. Ten w odwecie posądza ją o czary. Czekam!

Kler zaczyna zbierać na tacę również poza Polską

Świetne otwarcia w Anglii i Irlandii pozwoliły filmowi Smarzowskiego zarobić ponad milion funtów. Już teraz wiadomo, że obraz jest najpopularniejszą polską produkcją w Wielkiej Brytanii. Film zostanie również wyświetlony w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Niemczech, Kanadzie, Austrii i Norwegii. Oto wielka tajemnica wiary!

Luca Guadagnino nakręci album Boba Dylana

I to jest news! Jeden z najciekawszych współczesnych reżyserów zapowiedział, że zrealizuje film oparty na albumie Blood on the Tracks. Something’s happening here!

Judi Dench dołącza do Kotów

Pierwsza dama angielskiego kina znalazła się w obsadzie adaptacji broadwayowskiego musicalu Koty. Sztukę Webbera na język filmu przenosi Tom Hooper. W dobie kina superbohaterskiego niektórzy czekają na nową Kobietę-Kot, a niektórzy – na Koty właśnie. Cieszę się, że Dench zdecydowała się na tę drugą opcję. Czekam.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA