search
REKLAMA
News

KOTY wycofane z walki o Oscary

Łukasz Budnik

28 grudnia 2019

cats 2
REKLAMA

Koty Toma Hoopera okazały się potężną porażką artystyczną i finansową. W ciągu sześciu dni zarobił zaledwie nieco ponad 15 milionów dolarów (przy budżecie 100), nie spodobał się większości krytyków i widzów, a studio, próbując się nieco ratować, wysłało kinom nową wersję produkcji z poprawionymi efektami specjalnymi. Teraz okazało się, że Koty nie powalczą o Oscary. 

W związku z kiepską frekwencją Universal usunął Koty ze strony For Your Consideration, gdzie w ramach kampanii oscarowej umieszcza się produkcje, którą mają wziąć pod rozwagę członkowie Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej. Oznacza to, że film Hoopera niemal na pewno nie może liczyć na żadną statuetkę, wliczając w to kategorie takie jak efekty specjalne czy piosenka (w przypadku tej ostatniej Koty mają szansę na Złoty Glob). Produkcja zniknęła też z serwisu, gdzie członkowie Akademii mogą zapoznawać się z poszczególnymi tytułami.

Krytycy zarzucają Kotom kiepską stronę wizualną, na czele z samym projektem tytułowych postaci (aspekt ten okazał się kontrowersyjny już przy okazji zwiastunów) i piszą, że nawet starania aktorów nie są w stanie wynagrodzić nudy i bezcelowości fabuły. Tutaj przeczytacie naszą recenzję.

W filmie występują  James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson oraz Francesca Hayward w pierwszej filmowej roli.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA